Aktualizováno: 26.1.2021

Test nové Toyoty Yaris

 

 
Toyota Yaris patří mezi dlouhodobě úspěšné malé vozy japonské provenience. V nejnovější generaci si drží svou střídmou velikost, přidává ale na sportovním stylu. K tomu vsadila na hybridní pohon, který funguje ještě lépe než dřív.

Yaris to má v kategorii malých hatchbacků poměrně složité. V Česku jde o teritorium Škody Fabia, v Německu Volkswagenu Polo a ve Francii je konkurentů celá řada. Stačí jmenovat Peugeot 208, Renault Clio nebo Citroën C3. Jenže i tak se Yarisu daří a právem se počítá mezi velmi úspěšné japonské vozy v Evropě.

Toyota Yaris existuje od roku 1999, v Česku se hlavně její první generace poměrně slušně etablovala. Oblíbili si ji spíš starší řidiči. Její minulá verze je zase poměrně hojně vidět v pražských ulicích díky carsharingu. Novinka s výrazně agresivnějším designem a moderními křivkami se snaží za volant nalákat hlavně mladší řidiče. Ti ale budou muset překousnout vyšší cenu.

Jako první jsme v lednu 2021 testovali novou Toyotu Yaris s výstavním hybridním provedením. Jen dva týdny po prvním testu jsme přidali také naše zkušenosti s čistě benzinovým pohonem.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus