Aktualizováno: 23.10.2018

Test Nissanu Qashqai 2018

 

 
První generace Nissanu Qashqai, která přijela v roce 2010, se jako premiérový zástupce segmentu SUV prosadila mezi deset nejprodávanějších aut na evropském kontinentu. Druhá generace, která vešla do prodeje v roce 2014, na úspěch předchozího modelu navázala. I teď, kdy vzniká tento test, tedy v druhé polovině roku 2018, je model s nevyslovitelným jménem nomádského kmene nejoblíbenějším SUV v Evropě. A pátým nejprodávanějším bez ohledu na typ karoserie.

Může za to i skutečnost, že Nissan své zlaté vejce neustále opečovává. V roce 2017 vůz prošel faceliftem, který vidíte na fotografiích. Ten přinesl lépe odhlučněnou kabinu. Také se upravoval podvozek, aby byl tužší, a řízení jistější. O rok později obměnil motorovou paletu, uvedl do prodeje novou automatickou převodovku i nový multimediální systém.

Qashqai patří mezi ta nejméně terénní SUV. Většina verzí se musí spokojit pouze s pohonem přední nápravy. Zato vyniká jízdním komfortem. V této disciplíně udělal Qashqai i proti modernizovanému provedení první generace velký posun. Mezi výhody Nissanu Qashqai řadím i úspornost motorů.

Auto by mohlo nabídnout lepší variabilitu kabiny.

Druhá generace Qashqaie už se na rozdíl od té první nevyrábí v prodlouženém a sedmimístném provedení Qashqai+2. Jeho roli převzala nová generace Nissanu X-Trail.

Nissan Qashqai druhé generace se stejně jako jeho předchůdce vyrábí v britském Sunderlandu.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus