Aktualizováno: 14.4.2020

Test modernizovaného Nissanu Juke

 

 
Křížence malého pětidveřového hatchbacku a terénního auta si kvůli ulítlému vzhledu karoserie a interiéru těžko koupí někdo, v kom nedřímá alespoň kus exhibicionisty.

Design dostal přednost před praktičností, ale při modernizaci auta v roce 2014 se začalo myslet i na přízemnější potřeby. Na zadních sedadlech sice dostává Juke od ostatních malých SUV pořád na frak, základní objem kufru se však u verze s pohonem přední nápravy po úpravách zvětšil o čtyřicet procent na pěkných 354 l. Stále jde sice hlavně o auto pro jednotlivce a páry, nechá se v něm ale převézt celkem bez problémů i horské kolo.

Konzervativci, prostorově náročnější rodiny a klidné povahy preferující slabší motory - tihle všichni by se měli Nissanu Juke vyhnout. Jeho motory jsou totiž mezi malými auty nadprůměrně výkonné.

Nissan Juke se vyrábí v britském Sunderlandu a v Česku nabízí od léta 2010. V roce 2014 prodělal modernizaci, která se kromě faceliftu karoserie zaměřila i na zvětšení zavazadlového prostoru a jízdní komfort.

Kromě verze s pohonem předních kol existuje také provedení 4x4, které se liší výrazně menším objemem kufru (210 l).

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus