Aktualizováno: 14.10.2020

Test Kia Sportage

 

 
Čtvrtá generace rodinného SUV Kia Sportage prošla modernizací. Přepracovaný byl design exteriéru i interiéru, inovovaný je infotainment, nové jsou také technologie zvyšující bezpečnost a rozšířena byla rovněž nabídka pohonných jednotek.

Stejně jako většina jejích konkurentů může také Kia Sportage lákat široké spektrum potenciálních zájemců o nová auta. Vyhový jednotlivcům a párům i menším rodinám. Jde o univerzální vůz jak do města, tak na delší cesty, poradí si dokonce s lehčím terénem. Ne každá varianta je ale vhodná pro všechny příležitosti, záleží na volbě motoru a typu pohonu. V nabídce jsou verze s pohonem přední nápravy i všech kol, benzinové i naftové motory různých objemů, výkonů a spotřeb, lze si vybírat mezi manuálním řazením a automatickou převodovkou 7DCT.

Narozdíl od předešlých vydání je současný model po tvarové stránce velmi atraktivní a zajímavý. Ani technika však za vzhledem nikterak nezaostává. Provedení pro modelový rok 2019 nejlépe poznáte podle inovované přední a zadní části. V kabině potom nalezneme nové prvky výbav, vylepšenou grafiku přístrojového štítu či dvoubarevné čalounění v kombinaci šedé a černé. Po faceliftu nabyla Kia Sportage na bezpečnosti a komfortu, díky nejnovějším asistenčním systémům.

Svými vnějšími rozměry spadá korejský bestseller mezi takzvané SUV nižší střední střídy. Na českém trhu soupeří o přízeň zákazníků například se Škodou Karoq, Fordem Kuga, Nissanem Qashqai, Volkswagenem T-Roc nebo třeba s též faceliftovaným Seatem Ateca.

Kia Sportage nemá v porovnání s konkurenty moc slabin. Zaostávají jen parametry některých motorů a manuální řazení by mohlo být samozřejmější. Vyniká naopak vnitřní prostorností a skvělým podvozkem umožňujícím i ve verzi s pohonem pouze předních kol na SUV velmi sportovní jízdu a nabízejícím vysokou míru pohodlí. Potěší také velmi bohatá základní výbava.

Čtvrtá generace modelu Kia Sportage se v Česku nabízí od konce ledna 2016, přičemž o dva roky později absolvovala omlazující terapii. V říjnu roku 2020 se v tuzemsku prodává od 499 980 Kč.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus