Aktualizováno: 9.7.2017

Test Toyoty Yaris po druhém faceliftu

 

 
Třetí generace malého hatchbacku Yaris upoutá pozornost výrazným vzhledem, tento poměrně agresivní design s ostrými liniemi ještě umocnil facelift v roce 2014. V dubnu 2017 se začal prodávat Yaris po druhé výrazné modernizaci, která má vzhled ještě dynamičtější, novinkou je ale hlavně to, že vůz dostal nový objemnější motor, který nahradil zavedenou benzinovou třináctistovku. Bezpečnostní výbava se výrazně rozšířila, takže vůz má v základu mnoho prvků, které jsou jinde vždy za příplatek.

Toyota Yaris výrazný design ve tvaru písmene X, čímž se vizuálně hlásí k menšímu modelu Aygo. Jízdní vlastnosti Yarise stále zůstávají orientované hlavně na komfort, který patří v porovnání s konkurenty k nejsilnějším stránkám.

Yaris boduje poměrem ceny a výbavy u variant pro náročnější zákazníky, kteří touží po malém, avšak nadprůměrně vbaveném voze. Mezi jeho největší přednosti patří multimediální soustava s velkoplošnou dotykovou obrazovkou i u relativně dostupných specifikací, která má šanci zaujmout generaci závislou na internetu a mobilních telefonech. Bezpečnostní výbava je však natolik bohatá, že Yaris pravděpodobně osloví hlavně ty zákazníky, kteří touží po voze bodujícím právě v této oblasti. A líbí se hodně ženám.

Pětidveřové provedení se nabízí také jako hybrid, který pohání ústrojí kombinující spalování benzinu a dopování elektřinou. K dispozici je i třídveřová varianta na klasická paliva. Obě tato provedení vedeme jako samostatné modely.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus