Aktualizováno: 4.12.2018

Test Mitsubishi Space Star

 

 
Jeden z nejdostupnějších nových vozů na českém trhu - to je Mitsubishi Space Star.

Jde o pětidveřový malý hatchback, v rámci této kategorie je to však s délkou 3,8 m koncem roku 2018 nejkratší auto. Přesto ho neřadíme o kategorii níž, protože je výrazně delší než všechny minivozy. Měřeno škodovkami, jde o vůz s rozměry mezi Citigo a Fabií.

Mezi konkurenční výhody Mitsubishi Space Star v porovnání s ostatními vozy velikosti Škody Fabia patří kromě nízké ceny i pohodlný podvozek, který si poradí s většinou nerovností. Líbila se nám i grafika příplatkového dotekového displeje multimediálního systému.

Slabinou je lenost základního litrového motoru, nekultivovanost a hlučnost o něco silnější testované dvanáctistovky nebo velké náklony karoserie v zatáčkách.

Zákazníky si podle nás Space Star najde hlavně mezi staršími motoristy, nejčastěji páry. Jde totiž o vůz s velmi nekomplikovanou obsluhou.

Mitsubishi Space Star se v Česku prodává od druhé poloviny roku 2018, ale nejde o novinku. Auto se na různých trzích vyrábí od roku 2012, v roce 2016 absolvovalo poslední modernizaci. Do Česka se dováží z Thajska.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus