Aktualizováno: 5.2.2020

Test Mitsubishi Eclipse Cross

 

 
Mitsubishi už dávno není značkou sportovních aut, ale zejména výrobcem vozů kategorie SUV. Eclipse Cross alespoň svým jménem a vzhledem tyto dva zcela odlišné typy automobilů spojuje.

Právě design je nejsilnější stránkou dalšího (vedle modelu ASX už druhého) přírůstku mezi kompaktní rodinná SUV. Atraktivní vzhled karoserie a špičková bezpečnost vyjádřená vynikajícím výsledkem v nárazových testech Euro NCAP jsou výhodami při porovnání s konkurencí.

Naopak nevýhody představuje zejména malý zavazadlový prostor v základním uspořádání a vysoká spotřeba benzinového turbomotoru v kombinaci s automatickou převodovkou typu CVT a pohonem všech kol.

Mitsubishi Eclipse Cross se nabízí buď s pohonem předních, nebo všech kol. K dispozici je výhradně s benzinovou 1.5 Turbo. Žádný jiný agregát se prozatím v tomto voze neprodává.

Kupovat si jej podle mne budou zejména páry a menší rodiny, která nenajezdí velké porce kilometrů. Na rozdíl od praktičtějšího a cenově dostupnějšího modelu ASX si Eclipse Cross pořídí lidé, kterým jde více o styl.

Mitsubishi Eclipse Cross se na českém trhu prodává od konce roku 2017.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus