Aktualizováno: 20.7.2020

Test Mitsubishi ASX

 

 
Mitsubishi ASX prošlo důkladným faceliftem. Dostalo silnější dvoulitr pod kapotu, automat a vrátil se i pohon všech kol. Co víc si přát? No možná to, aby řada věcí už nebyla při starém.

Model ASX vstupoval na český trh už v roce 2010. A i když se díváme na od pohledu jiné auto (alespoň zpředu), jde stále o facelift. Už dávno měla jezdit druhá generace subtilního kompaktního SUV, které je na českých silnicích poměrně rozšířené. Facelift alespoň přináší možnost jak se odlišit.

V kategorii kompaktních SUV je nabito a ASX to nemá lehké. Do hry jde s odvážnou cenou a zajímavě bohatou výbavou. Facelift například přinesl full-LED světlomety už v základní výbavě. Zajímavá je i možnost rozšířit si zavazadlový prostor tak, aby uspokojil i potřeby nejednoho českého chalupáře.

Mitsubishi ASX může stejně jako většina ostatních kompaktních SUV plnit roli bezpečného a relativně multifunkčního rodinného vozu. Ještě frekventovanější volbou podle nás bude pro páry a jedince s aktivním způsobem života. ASX se dá považovat za menší klon modelu Outlander, s nímž sdílí přibližně 70 procent všech dílů. Na rozdíl od něj se však nevyrábí v Evropě, ale v Japonsku.

V roce 2020 se vyrábí jen s jediným motorem. Jde o benzinový dvoulitr.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus