Aktualizováno: 1.4.2017

Test Mitsubishi ASX

 

 
Japonský samuraj schopný bojovat s nástrahami běžného provozu i lehčího terénu patří k módní kategorii kompaktních vozů SUV s pohonem pouze přední nápravy i všech kol. ASX v rámci této škatulky patří mezi spíše kratší auta, menší jsou pouze Fiat 500X, Mazda CX-5, Opel Mokka a Škoda Yeti.

Snad ještě důležitějším darem od "sudiček" se stal zajímavý poměr ceny a výbavy. Líbí se mi i design, potěší parametry motorů nebo třeba šířka ve druhé řadě sedadel. Podvozek preferuje komfort a jistotu.

Mezi nevýhody bych v porovnání s konkurenty zařadil menší kufr, který ale může být za příplatek zvětšen o prostor pro rezervu, slabší podélnou prostornost a lehké, trochu necitlivé řízení.

Mitsubishi ASX může stejně jako většina ostatních kompaktních SUV plnit roli bezpečného a relativně multifunkčního rodinného vozu. Ještě frekventovanější volbou podle mne bude pro páry a jedince s aktivním způsobem života.

ASX se dá považovat za menší klon modelu Outlander, s nímž sdílí přibližně 70 procent všech dílů. Na rozdíl od něj se však nevyrábí v Evropě, ale v Japonsku.

Mitsubishi ASX se na českém trhu prodává od 29. června 2010. V roce 2013 prošlo lehkým faceliftem. Na konci roku 2016 se začalo prodávat lehce upravené ASX, které dostalo jinou masku, lesklý dekor na volantu a přístrojové desce a jinak tvarovaná zadní sedadla.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus