Aktualizováno: 19.11.2020

Test Mini Cabrio

 

 
Mini je jedno z těch mála aut na českém trhu, která jsou primárně zaměřena na radost. Pokud vám nejde jen o ježdění z bodu A do bodu B a zároveň si chcete ještě užít vítr ve vlasech, může být zajímavou volbou. A i za překvapivě rozumné peníze.

Mini samozřejmě těží ze své kultovní historie, ale už dávno není tak miniaturní, jak bývávalo. Novodobé modely se nyní prodávají v pětidveřovém provedení,ale stále zůstaly i klasické třídveřové stylovky. Je dobře, že se prodává i jako kabriolet. U něj je patrné, že jde opravdu hlavně o auto na víkendy.

Od Mini Cabria nemůžete čekat praktičnost, prostorný interiér a nebo komfortní cestování za chladnějšího počasí. Co ale naopak dostanete jsou zábavné jízdní vlastnosti, neotřelý design a zřejmě jediný kabriolet na českém trhu, který je zároveň vybaven velkým střešním oknem. Nebojte se, za moment vysvětlíme.

Mini Cabrio bychom doporučili jako druhé až třetí auto do rodiny. Třeba pro dceru nebo syna, nebo i starší manželé, kteří si chtějí užít trochu toho mladistvého elánu a na chvíli vyměnit vysokou pozici za volantem svého BMW X5 za něco svěžejšího.

Mini Cabrio jsme testovali během listopadu 2020 za nepříliš kabrioletového počasí. Vůz byl dozdoben stylovou výbavou Sidewalk Chili. Šlo o variantu Cooper S.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus