Aktualizováno: 17.8.2016

Test Mercedesu GLS

  • Sexy faktor: 3
  • Rodinný faktor: 5
  • Byznys faktor: 5
  • Fun faktor: 2
  • Offroad faktor: 4
  • Ženský faktor: 3
Testované motory: 350 d 4MATIC

 
Mercedes-Benz GLS patří mezi největší SUV na českém trhu. A také je tu velmi oblíbený. Přitom pod kapotou najdete jen jediný naftový motor, zbytek jsou silné a benzinové jednotky. Své posádce dokáže nabídnout maximální možný prostor a komfort pro sedm. Proto ho často volí bohaté rodiny.

Stuttgartská automobilka proměnila názvosloví některých svých modelů, týká se to právě i jejího největšího SUV. Z Mercedesu GL se stal GLS. Po necelých čtyřech letech druhé generace také přišel čas na drobný facelift. Auto dostalo i automatickou převodovku s devíti stupni.

Jeho hlavní předností je komfortní svezení, velikost, velmi bohatá výbava a prestiž, která jde v ruku v ruce s tak rozměrným vozem. Na trhu moc konkurentů nemá, nejblíže je mu asi Audi Q7.

Design

Mercedes-Benz GLS - pohled ¾ zepředu dopravaMercedes-Benz GLS - pohled bok dopravaMercedes-Benz GLS - pohled záď čistáMercedes-Benz GLS - pohled ¾ zezadu dolevaMercedes-Benz GLS - pohled příď čistá

 

Facelift přinesl na pohled kulatější vzezření a hlavně novou masku chladiče. Ta je ještě výraznější, ať už je to kvůli obrovské trojcípé hvězdě uprostřed, nebo dvěma velkým příčkám po stranách hvězdy.

Test Mercedesu GLSSvětlomety navazují přímo na masku a jsou vybavené LED pro denní svícení. Inteligentní full-LED světlomety si pak lze dokoupit.

Test Mercedesu GLSZ bočního pohledu vyniknou na testovaném Mercedesu GLS také boční prahy, které jsou rozvněž příplatkové. Moc je ale nedoporučujeme, pokud se je budete snažit při vystupování překročit, stane se, že si o ně budete špinit kalhoty. Zboku nicméně vyniká, jak je GLS obrovským vozem. Zejména, když ho dozdobíte pěknými koly, na výběr jsou tři velikosti 18, 19 a 21 palců.

Nová je také záď, i když zde byly úpravy drobnější. Ty se týkaly hlavně brzdových světel, které opět těží z LED technologie. Zasvěcený člověk rozdíl před faceliftem pozná, ostatní můžou leda hádat.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus