Aktualizováno: 1.9.2020

Test Mercedesu-Benz GLB

 

 
Mercedesu se povedlo kouzlo, kterým vytvořil na malé platformě velmi prostorné SUV, které je navíc i vzhledově zajímavé. Model GLB se navíc prodává i v sedmimístném provedení a tak se zdá jako ideální startovací vůz pro rodiny, které se chtějí seznámit se stuttgartskou automobilkou.

Mercedes-Benz GLB je milým překvapením. Automobilka totiž dokazuje, že i na platformě určené pro její nejmenší modely umí vykouzlit velmi příjemné a praktické rodinné auto. GLB nabízí velkou podélnou prostornost, solidní kufr a variabilitu. K dostání je i v sedmimístném provedení.

Pokud se s vozem seznámíte, shledáte v něm jakousi náhradu za klasické vozy kategorie MPV. Dnes jednoduše víc táhne SUV a proto i GLB sází na rozbustní, ale zároveň přívětivé tvary, ze kterých je tu a tam cítit nádech obra Mercedesu GLS. Interiér se podobá zase třídě A.

Mercedes-Benz GLB bychom doporučili všem, kteří hledají rodinné auto s prémiovou značkou a potřebují prostor pro rodinu a to klidně se třemi dětmi. Auto jsme poprvé testovali v srpnu 2020 s naftovým motorem v kombinaci s automatickou převodovkou.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus