Aktualizováno: 21.9.2018

Test Mercedesu-Benz CLS

 

 
Zakladatel kategorie sedanů-kupé je zpět, už ve třetí generaci. Ta se vzhledově vrací k víc agresivnímu designu. Pod kapotou se navíc usídlil fenomenální naftový motor, který patří k tomu nejlepšími, který můžete ve svém autě mít.

Mercedes-Benz CLS jezdí po silnicích od roku 2004. Tehdy se stal zakladatelem podivné kategorie, když jeho autory napadlo skloubit sedan a kupé dohromady. Výsledkem byl vůz stylovější než běžný sedan, ale praktičtější než kupé. Uplynulo pár let a vzhled okoukala konkurence, ať už například Audi A7 Sportback, BMW 6 Gran Coupé nebo Volkswagen CC a po něm Arteon. Mercedes si ale v nové verzi zachovává vlastní nezaměnitelný charakter.

Auto samozřejmě patří do luxusní třídy, proto u něj očekávejte nejen velmi bohatou standardní a příplatkovou výbavu, ale také vysokou základní cenovku. Cílovým řidičem je bezesporu úspěšný manažer nebo podnikatel, charakter auta bude přitahovat hlavně muže. Na cesty spíš počítejte se dvěma lidmi, rodinné auto to není kvůli menšímu prostoru vzadu i hůře využitelnému kufru.

CLS se ale dokáže odvděčit zábavou za volantem a překvapivě nízkou spotřebou, to pokud zvolíte nejsilnější benzinový šestiválec. Ten byl také prvním motorem, se kterým jsme nové CLS podrobili podrobnému redakčnímu testu.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus