Aktualizováno: 21.5.2019

Test Mercedesu-Benz C fl

 

 
Oblíbený manažerský sedan třídy C prošel v roce 2018 faceliftem. Ten je spíš drobný, ale posouvá povedené luxusní auto na ještě vyšší úroveň. Zejména s naftovým motorem v kombinaci s povedenou devítistupňovou automatickou převodovkou se navíc můžete těšit na velmi dobrou spotřebu.

Céčko v aktuální generaci se na českém trhu nabízí od roku 2014, o čtyři roky později proto přišel čas na modernizaci. Ta se nechala volně inspirovat novou generací třídy E, ale nikoliv ve všem. Ani po faceliftu tak například v kabině nenajdete spojené obří obrazovky, které se už dostaly i do nejmenšího modelu značky, tedy do třídy A.

To ale rozhodně nevadí. C se ukazuje jako ideální služební auto. Nejen díky komfortu, který nabízí už od méně vybavených variant, ale i díky kombinaci úsporného motoru s chytrou automatickou převodovkou. Můžete tak jezdit prémiově, ale za velmi rozumnou pořizovací cenu i provozní náklady. I proto hádám, že 99 procent zákazníků nového C budou firmy, které je koupí pro své střední manažery.

Auto jako obvykle nabízí velké množství motorizací, my jsme na test faceliftované verze v květnu 2019 dostali vznětový čtyřválec 220 d kombinovaný s pohonem všech kol 4Matic, který je v této třídě spíš prestižní než praktickou záležitostí.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus