Aktualizováno: 21.5.2019

Test Mercedesu-Benz C fl

  • Sexy faktor: 4
  • Rodinný faktor: 1
  • Byznys faktor: 5
  • Fun faktor: 3
  • Offroad faktor: 0
  • Ženský faktor: 1
Testované motory: 220 d 4MATIC

 
Oblíbený manažerský sedan třídy C prošel v roce 2018 faceliftem. Ten je spíš drobný, ale posouvá povedené luxusní auto na ještě vyšší úroveň. Zejména s naftovým motorem v kombinaci s povedenou devítistupňovou automatickou převodovkou se navíc můžete těšit na velmi dobrou spotřebu.

Céčko v aktuální generaci se na českém trhu nabízí od roku 2014, o čtyři roky později proto přišel čas na modernizaci. Ta se nechala volně inspirovat novou generací třídy E, ale nikoliv ve všem. Ani po faceliftu tak například v kabině nenajdete spojené obří obrazovky, které se už dostaly i do nejmenšího modelu značky, tedy do třídy A.

To ale rozhodně nevadí. C se ukazuje jako ideální služební auto. Nejen díky komfortu, který nabízí už od méně vybavených variant, ale i díky kombinaci úsporného motoru s chytrou automatickou převodovkou. Můžete tak jezdit prémiově, ale za velmi rozumnou pořizovací cenu i provozní náklady. I proto hádám, že 99 procent zákazníků nového C budou firmy, které je koupí pro své střední manažery.

Auto jako obvykle nabízí velké množství motorizací, my jsme na test faceliftované verze v květnu 2019 dostali vznětový čtyřválec 220 d kombinovaný s pohonem všech kol 4Matic, který je v této třídě spíš prestižní než praktickou záležitostí.

Design

Mercedes-Benz C FL - pohled ¾ zepředu dopravaMercedes-Benz C FL - pohled bok dopravaMercedes-Benz C FL - pohled záď čistáMercedes-Benz C FL - pohled ¾ zezadu dolevaMercedes-Benz C FL - pohled příď čistá

 

Deisgn vozu se faceliftem jen mírně posunul. Kdo není opravdu skalním znalce značky s trojcípou hvězdou, jen těžko bude nový model rozeznávat od toho starého. Tady je ale určitá nápověda:
Test Mercedesu-Benz C flZměnila se například grafika světlometů. Už v nich nenajdete dva výrazné segmenty. Testované auto bylo vybaveno full-LED.
Test Mercedesu-Benz C flNemění se ani maska chladiče. Můžete mít opět jednu ze dvou, podle toho, jakou výbavu pro své auto zvolíte. Tato sportovnější se mi ale líbí víc.
Test Mercedesu-Benz C flPokud máte velké logo, už není místo na typickou hvězdu stojící na přídi. Je tu jen další malé logo.
Test Mercedesu-Benz C flZadní brzdová světla vypadají skvěle.
Test Mercedesu-Benz C flZejména v modrém lakování, které na sebe přitahovalo pozornost, vyniknou chromové detaily, jako je logo na zádi.
Test Mercedesu-Benz C flPovedla se i integrace výfuků přímo do nárazníku.
Test Mercedesu-Benz C flAuto stálo na 17“ kolech, což se ukázalo jako dobrá volba. Auto výborně žehlilo rozbité povrchy českých vozovek.
Test Mercedesu-Benz C flDesignové změny poznáte více uvnitř než na zevnějšku auta. Novinkou je volant, jsou to ale i displeje. Více se dozvíte v další kapitole.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus