Aktualizováno: 12.10.2020

Test Mercedesu-Benz A

 

 
Čtvrtá generace Mercedesu-Benz třídy A dokazuje, že i malé auto může být nadité technikou. Nabízí obrovské množství motorů na výběr a slušnou kvalitu zpracování. Jako bonus dostanete také solidní jízdní vlastnosti. Co víc si od malého prémiového vozu přát.

Mercedes-Benz A se už v minulé generaci přetavil v pohledný hatchback, ta aktuální přijela na silnice v roce 2018. Stylově vypadá jako zmenšenina větších modelů ze současné doby, což je pro majitele dostupného auta bonus. Má slušnou prostornost i jízdní vlastnosti.

Konkurentem budiž označeno BMW řady 1. Blíž má také k Audi A3 Sportback, i když to je objektivně větší. Porovnávat se může i s odcházejícím Lexusem CT. Mnoho další konkurence nenajdete, například Jaguar nic tak malého nenabízí.

Mercedes-Benz A bychom odporučili jednotlivcům, kteří inklinují k luxusu a jsou si za něj schopni zaplatit. Škoda Scala jim tedy nevoní a dají raději dvojnásobek za auto s hvězdou ve znaku. Hodit se bude i párům nebo jako druhé auto do rodiny.

V září 2020 jsme testovali Mercedes-Benz A v plug-in hybridním provedení, které je ideálním vozem nejen pro cestování po městě, kde může zdarma parkovat.

A pak přišel říjen 2020 a s ním tohle:
Test Mercedesu-Benz AMercedes-AMG A 45 S 4Matic+ je až neskutečnou ukázkou toho, že na základě jednoho vozu může vzniknout naprosto diametrálně odlišný model. Je vybaveno nejsilnější benzinovým čtyřválcem na světě, postarala se o něj dílna z Affalterbachu a jezdí naprosto fenomenálně. Po týdnu se nám ho nechtělo vracet. A jedno víme jistě – pokud sháníte kapesní střelu, která vám bude při každé akceleraci vyvářet úsměv na tváři, pak neváhejte. Tohle je to správné auto. V každé kapitole, kde se bude o tomto modelu hovořit, najdete poznámky k němu až na jejím konci, abychom je nemíchali s běžnými motorizacemi Ačka ze Stuttgartu.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus