Aktualizováno: 14.10.2019

Test nového Mercedesu třídy C

 

 
Posun značky vyrábějící převážně konzervativně laděná auta pro bohaté německé důchodce k producentovi agresivně a moderně vyhlížejících vozů završuje u Mercedesu nová generace manažerského sedanu třídy C.

Největší výhody proti konkurenci představuje úspornost motorů, kvalita materiálů a zpracování a u testovaného auta i jízdní vlastnosti zejména ve smyslu chování auta v zatáčkách.

Naopak mě zklamalo, že se přes výrazný nárůst rozměrů karoserie téměř nezměnila prostornost interiéru, která zůstává podprůměrná. Zato cenový rozdíl mezi Mercedesem třídy C a nejlevnějšími zástupci manažerských aut nižší střední třídy se zmenšil. Není to tím, že by Mercedes zlevnil, ale kvůli zdražení "lidových" manažerských sedanů a liftbacků.

Nový Mercedes třídy C nabízí pohon zadních i všech kol, pod kapotu si kromě benzinových a naftových motorů můžete pořídit i hybrid.

Auto si budou podle mě budou v Česku pořizovat manažeři a úspěšní podnikatelé ve věku kolem čtyřicet let, kteří si potrpí na nejnovější trendy a důležitou roli pro ně hraje prestižní značka.

Aktuální provedení Mercedesu třídy C se za českém trhu nabízí od začátku roku 2014.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus