Aktualizováno: 25.4.2020

Test Mazdy CX-30

 

 
Pokud patříte mezi ty, pro které byl crossover CX-3 prostě příliš malý a CX-5 zase naopak velký, je tu pro vás nový model CX-30. Zvláštní jméno naznačuje, že vychází z Mazdy 3, ale je trochu větší. I tento vůz se prodává s unikátním benzinovým motorem Skyactiv-X.

Mazda CX-3 byla pro řadu lidí mírným zklamáním, protože i když název napovídal, že bude velikostně podobná „trojce“, je výrazně menší. Jako rodinné auto prostě nestačí a tak vznikl model nazvaný CX-30. Ten má s Mazdou 3 řadu společného, včetně třeba palubní desky. A i když je rozměrově kratší, nabízí třeba objemnější kufr a více místa nad hlavou.

I proto ho už je možné doporučit jako vůz do rodiny, i když s výhradami. Velikostí stále neoslní. To je ale podobné u nejrůznější konkurence, jako je například Toyota C-HR nebo Volvo XC40. Mazdě jde opět v první řadě o styl a je to vidět. Během testu se za námi otáčeli lidé snad všude.

Auto jsme v dubnu 2020 testovali s novým motorem Skyactiv-X, kterým se automobilka z Hirošimi chlubí vřadě svých propagačních materiálů. Atmosférický zážehový dvoulitr má mít totiž vlastnosti dieselu, ale fungovat jako benzin. Více se dozvíte v kapitole věnované motoru.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus