Aktualizováno: 25.3.2019

Test Mazdy CX-3 2018

 

 
Mazda CX-3 rozšířila v roce 2015 čím dál populárnější kategorii kompaktních SUV.

Nachází se na pomezí malých SUV a nižší střední třídy, tedy rodinných aut. Vzhledem k délce karoserie ji řadíme do nižší střední třídy, tedy k vozům rodinným.

Největší předností Mazdy CX-3 v porovnání s podobně velkými konkurenty jsou kromě výrazného a atraktivního designu také jízdní vlastnosti v zatáčkách, zejména u verze s pohonem všech kol. U základního provedení motory pohánějí přední nápravu a soustředí se hlavně na jízdní komfort. Po modernizaci v roce 2017 se však výrazně zlepšily jízdní vlastnosti v obloucích i u provedení s pohonem pouze předních kol.

Slabší stránkou Mazdy CX-3 je prostornost a variabilita interiéru, zvláště pokud ji porovnáme s SUV nižší střední třídy, kam řadím i velkou část jejích nejbližších soupeřů. Dá se sice použít i jako auto pro menší rodiny, ale mnohem častěji si ji podle mne budou pořizovat páry a jednotlivci obou pohlaví.

Mazda CX-3 se vyrábí v Japonsku a na český trh dorazila koncem května 2015. V roce 2017 prodělala mírnou modernizaci, která se ale neprojevila na designu karoserie.

V roce 2018 přišel další facelift, který už se na karoserii trochu projevil, a hlavně přinesl zcela nový naftový motor s objemem 1,8 l. Ten nahradil předchozí patnáctistovku.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus