Aktualizováno: 31.3.2020

Test Lexusu RX L

 

 
Lexus RX je průkopníkem hybridů v kategorii velkých luxusních SUV. V prodloužené variantě L přidává třetí řadu sedadel a míří tím tak na náročnější rodiny. Podařilo se mu ale najít prostor v místech, které patří spíš bateriím a elektromotoru?

Lexus RX se vyrábí od roku 1997, nyní už jezdí ve své čtvrté generaci. Ta má zdaleka nejagresivnější design, který je nyní společný všem lexusům. Už tak nejsou nudnými auty pro patrony, ale chtějí být více vzrušující a bojovat s nadřazeností německého triumvirátu Audi-BMW-Mercedes.

Lexus ale nenabízí naftové motory a tak to má v Evropě stále poměrně těžké. Prodeje nejsou nejlepší a platí to i pro RX v jinak oblíbené kategorii.

Prodloužený model L toho asi příliš nezmění, protože jeho cílová skupina je poměrně úzká – rodiny s větším počtem dětí, finančně velmi zdatné, se smyslem pro ekologii a odmítající tradiční luxusní evropské značky. Toto SUV je zkrátka alternativou.

A co víc! Prodloužené provedení se prodává pouze s hybridním pohonem, základní benzinový motor není k dispozici. Auto jsme testovali v dubnu 2019, tedy necelý rok po uvedení prodloužené verze na český trh.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus