Aktualizováno: 4.9.2017

Test Lexusu LC

 

 
Zkratka LC může podle Lexusu znamenat buď Luxury Coupe neboli luxusní kupé, nebo také Lexus Challenge, tedy výzvu pro Lexus. Každopádně obojí naznačuje, že se nový Lexus LC vymyká nejen zvyklostem ostatních kupé střední třídy, mezi něž délkou karoserie 4,77 m patří, ale také dosavadním tradicím a šablonám značky Lexus.

Lexus LC se řadí ke dvoudveřovým kupátkům se specifikací 2+2, která znamená dvě plnohodnotná místa vpředu a další dvě nouzová na zadních sedadlech. Podle našich zkušeností jsou ale dvě zadní místa prakticky k ničemu. Velikost kabiny i kufru patří ke slabinám vozu, který výrobce řadí do kategorie Gran Turismo, tedy mezi luxusní automobily na dlouhé vyjížďky.

Naopak jednoznačně silnými stránkami auta jsou jeho design, úroveň výbavy a použitých materiálů. Zaujmou i parametry motorů - benzinového osmiválce, nebo hybridní soustavy benzinového šestiválce a elektromotoru.

Parádně naladěné je sportovně působící řízení auta, které výrazně kontrastuje s ostatními vozy značky. Potěší i chování desetistupňové (!) automatické převodovky pro osmiválec i zajímavé převodovky pro hybrid, která rovněž simuluje deset různých převodů pro jízdu směrem vpřed.

Naopak diskutabilní jsou jízdní vlastnosti vozu s pohonem zadních kol. Zajímavé je, že všem čtyřem českým novinářům, kteří měli možnost Lexus LC testovat jako první, se více líbila jízda s hybridem, který působí zábavněji.

Lexus LC rozhodně není autem pro každého, což dává najevo i vysokou cenou výrazně překračující zvyklosti u kupé střední třídy. Částečně ji ale ospravedlňuje opravdu velmi bohatá standardní výbava.

Kupé s výrazným designem si pořídí extravagantní lidé, kteří se chtějí svým autem lišit od běžné konfekce. Benzinový osmiválec bez turba osloví petrolheady staromilce, hybrid naopak řidiče vyhledávající moderní technologie.

Lexus LC se vyrábí v továrně v japonském Motomachi a na českém trhu se prodává od konce léta 2017.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus