Aktualizováno: 14.5.2020

Test Kia XCeed

 

 
Kia ze své garáže vyjíždí již se čtvrtou karosářskou verzí modelové rodiny Ceed. Po karoseriích hatchback, Sportswagon (kombi) a ProCeed ve stylu ´Shooting brake´ rozšiřuje portfolio značky Kia v segmentu C zcela nový crossover s označením XCeed. Jde o kombinaci hatchbacku, kupé a rodinného SUV.

Rozměry spadá korejský fešák do kategorie nižší střední třídy a staví se tak po boku stájových kolegů Kia Sportage a Niro. Najde se zde však i spousta dalších silných soupeřů. Jedním z nich je například Mazda CX-30, která nás uchvátila svými jízdními vlastnostmi a designem. Nesmíme ale zapomenout ani na matadora tohoto segmentu Nissana Juke či Fiat 500X.

Konkurenční výhodou asijského SUV je široká paleta pohonných jednotek, výkonné benzinové agregáty, prostorná kabina a také povedená vizáž. Potěší i bohatá výbava u základního provedení. Kia XCeed má však i své stinné stránky. Tou hlavní je malý zavazadlový prostor, vysoká nakládací hrana kufru a nepříliš dobré chování na silnici. Nenadchne ani poměrně vysoká cenovka.

Povedené rodinné SUV od značky Kia bychom doporučili jak jednotlivcům, párům, tak i menším rodinám. Dá se totiž říci, že XCeed je takové univerzální náčiní. Neudělá ostudu ženě ani muži, hravě zvládne zahraniční dovolenou a dokonce si poradí i s hůře dostupnými lokacemi. Polní cestou k chalupě tedy protančí bez jediného zaváhání. Revírem stylového SUV je však městská džungle. Tam je králem.

Kia XCeed navržený v evropském návrhářském centru Kia ve Frankfurtu se vyrábí ve výrobním závodu ve slovenské Žilině. Vůz je poskytován se standardní 7letou zárukou Kia (s omezením na 150 tis. km).

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus