Aktualizováno: 9.11.2018

Test Kia Stonic

  • Sexy faktor: 4
  • Rodinný faktor: 3
  • Byznys faktor: 3
  • Fun faktor: 3
  • Offroad faktor: 2
  • Ženský faktor: 5
 

 
Kia Stonic je hravé městské SUV, které nesází na schopnosti v terénu, ale dává přednost stylovému vzhledu a velmi dobré výbavě. Veze se tak na trendu podobně zaměřených aut, která už z principu nenabízí pohon všech kol, zato ale dostupnou cenu a úspornější provoz.

Kia Stonic dokáže zaujmout na první pohled. Je nápaditá a má tak dobré trumfy proti soupeřům, jako je méně odvážný Peugeot 2008, Renault Captur nebo naopak výstřední Nissan Juke. Líbit se bude dvěma skupinám lidí – důchodcům, kteří hledají nenáročné, ale stále ještě poměrně praktické auto a pak mladým lidem, kteří dbají na vzhled nebo konektivitu.

Pro korejskou automobilku jde o svébytný model, který alespoň v době svého uvedení na trh (říjen 2017) neznamená konec žádného jiného. Proto je také alternativou pro malé MPV Venga a výstřední SUV do města Soul, které mají podobné rozměry, ale mohou lovit mezi odlišnou skupinou zákazníků.

Design

Kia Stonic - pohled ¾ zepředu dopravaKia Stonic - pohled bok dopravaKia Stonic - pohled záď čistáKia Stonic - pohled ¾ zezadu dolevaKia Stonic - pohled příď čistá

 

Stonic na první pohled vynikne mezi průměrnými auty. Jeho tvary jsou sice kompaktní – na délku měří jen 4140 mm, ale díky větší přídi a celkově tvarům SUV působí sebevědomě. Auto se prodává ve třech výbavách Comfort,

Exclusive a Premium a už od nich je odvislý také jeho vzhled. Například ozdobné okenní lišty jsou dostupné až pro dvě nejvyšší. Vůz na obrázku je proveden v top výbavě.

Test Kia StonicTo znamená, že má například v ceně velká kola 17“. Střední výbava má hliníkové patnáctky, pro základ jsou připraveny ocelové disky.

Test Kia StonicTvář vozu dělají také světlomety vybavené LED pro denní svícení, které je k dispozici pro dvě z vyšších výbav.

Test Kia StonicZadní LED brzdová světla ale dostanete jen v top výbavě.

Test Kia StonicVnější zpětná zrcátka i nárazníky jsou ale v barvě karoserie vždy.

Test Kia StonicStejně tak podélné střešní ližiny, které mají pěkný tvar a působí neotřele.

Test Kia StonicA mlhovky dostanete také.

Test Kia StonicAuto si lze nechat na přání vybarvit v několika zajímavých odstínech a také v dvoubarevném provedení. Na tomto obrázku vidíte jeden z příkladů. Auto s ním vypadá pěkně.

Test Kia StonicVnitřek vozu už tak výstředně nepůsobí, ale vypadá na první pohled kvalitně a přehledně.

Test Kia StonicLze si ho ale barevně přece jen okořenit. Top výbava je pak potažena koženkou. Jak se sedí za volantem se dočtete v další kapitole.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus