Aktualizováno: 29.8.2017

Test hatchbacku Kia Rio

 

 
Nová generace modelu Kia Rio přijela na trh v Česku začátkem jara 2017. Jde o velmi důležitý model značky. Například v roce 2015 bylo Rio nejprodávanějším modelem Kia na světě, v roce 2016 druhým. Je to model, který má uspokojit globální trhy. Vyrábí se v Koreji.

Nová Kia Rio má pochopitelně mnoho společného se sesterským modelem Hyundai i20. Dá se říci, že to, co není na první pohled vidět, mají stejné - tedy většinu komponentů na podvozku i motory. Vizuálně se však vozy velmi odlišují a snaží se cílit na jinou klientelu. Rio chce být více pro mladé, sportovněji založené řidiče, chce ještě více oslovovat ženy, ale zároveň ani neurazit zájemce mezi pány. Je to také vyhledávaný vůz mezi staršími řidiči. Řízení, ale i podvozek je naladěný tak, aby Rio bylo skutečně dynamičtější než i20.

Mezigeneračně Rio narostlo, i když třeba jen o 1 nebo 2 centimetry, stále tak jde o jeden z nejdelších vozů ve třídě, který má navíc nejdelší rozvor.

Test hatchbacku Kia Rio I když se nedá říci, že by se uvnitř pohodlně vešla čtyřčlenná rodina s dospělými dětmi (nebo dokonce pánové, kteří měří přes 190 cm, jak vidíte na fotce), Rio je skutečně o chlup prostornější než například Fabia, o Fordu Fiesta nebo Opelu Corsa ani nemluvě. Pokud tedy hledáte malé auto do města, ale co možná nejprostornější pro posádku a s co největším kufrem (nové Rio má stejně objemný kufr jako Škoda Fabia), jste na správné adrese. 

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus