Aktualizováno: 9.9.2016

Test kombíku Kia Optima SW

  • Sexy faktor: 2
  • Rodinný faktor: 4
  • Byznys faktor: 3
  • Fun faktor: 2
  • Offroad faktor: 0
  • Ženský faktor: 2
Testované motory: 1.7 CRDi

 
Kia Optima Sportswagon je historicky první kombi korejské značky střední třídy, tedy manažerské velikosti. Na trhu se poprvé objevilo na přelomu léta a podzimu roku 2016. Opozdilo se tak zhruba tři čtvrtě roku za novou generací sedanu.

Stejně jako tato karosářská varianta se i sportswagon objeví mimo základní verze s dieselovou motorizací rovněž ve sportovní úpravě GT, a také jako plug-in hybrid. Ten ale bude k mání až během roku 2017.

Mezi hlavní přednosti vozu patří podařený design, velmi slušný vnitřní prostor, a solidní poměr cena/výkon.

V české krajině, kde jsou etalonem dvoulitrové turbodiesely, bude ale zřejmě určité části zákazníků vadit menší objem a výkon čtyřválcového vznětového agregátu.

Potenciálními majiteli tak, spíše než velké organizace, budou pravděpodobně vlastníci menších firem, případně lépe situované rodiny. 

Design

Kia Optima SW - pohled ¾ zepředu dopravaKia Optima SW - pohled bok dopravaKia Optima SW - pohled záď čistáKia Optima SW - pohled ¾ zezadu dolevaKia Optima SW - pohled příď čistá

 

Přední část vozu se samozřejmě shoduje se sedanem, a totéž platí i o přední části kabiny.

Test kombíku Kia Optima SW Zadním partiím dominují pohledné dělené skupinové svítilny. Jsou velmi široké a jejich jedna část zasahuje poměrně hluboko do boku vozu, druhá je pak včleněna do rozměrného víka zavazadlového prostoru.

Test kombíku Kia Optima SW Na rozdíl od některých konkurentů je v případě dieselové verze "přiznaná" koncovka výfuku, která se poněkud neobvykle nachází na pravé straně auta. Velmi se mi líbí boční profil, který naplňuje slovo sport obsažené v názvu.

Palubní deska působí "uklizeně", nápaditá řešení ovšem budete hledat marně.

 

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus