Aktualizováno: 5.7.2019

Test hatchbacku Kia Ceed

 

 
Nejoblíbenější vůz značky Kia v Česku už se nejmenuje cee´d, ale Ceed. Tato změna, na první pohled nevelká, ale logická, charakterizuje celkový mezigenerační posun hatchbacku nižší střední třídy.

Třetí generace auta ze Žiliny udělala další krůček směrem k elitě kompaktních hatchbacků. Už to není tak velký krok jako mezi první a druhou generací, ale zároveň už dvojka na nejlepší hatchbacky ve většině parametrů příliš neztrácela.

Mezi jeho konkurenční výhody patří poměr ceny a výbavy, sedmiletá záruka, výborné jízdní vlastnosti, atraktivní design karoserie nebo příjemný a kvalitně působící interiér s logicky rozmístěnými a funkčními ovladači.

Jako největší slabinu vnímám litrový benzinový turbomotor, jehož spotřeba se v praxi ani zdaleka nepřibližuje papírovým hodnotám, chybí mu pružnost v nižších otáčkách a nemá příjemný zvuk.

Zákazníky hatchbacku budou především menší rodiny, páry nebo jednotlivci všech věkových kategorií. Nový Ceed určitě zaujme i firemní klientelu.

Stejně jako předchozí generace se i současná Kia Ceed vyrábí ve slovenské Žilině. Na českém trhu se začala prodávat v druhé polovině roku 2018.

V roce 2019 k nám do redakce přijíždí sportovnější Kia Ceed s označením GT. Testovaný model disponoval motorem 1.6 T-GDI, jenž se pojil se šesti stupňovou manuální převodovkou. Za vylepšené jízdní vlastnosti a dynamičtější design si však budete muset připlatit. Cenovka zkoušené verze začíná na 619 980 Kč.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus