Aktualizováno: 1.9.2016

Test Jaguaru F-Pace

 

 
Kategorie vozů SUV je už mnoho let u řidičů tak oblíbená, že se automobilky snaží chrlit jeden model za druhým. Těžko říct, proč Jaguaru vstup do této třídy tak dlouho trval. Model F-Pace je vůbec prvním autem s rozzuřenou šelmou ve znaku, které do ní zapadá. Po prvním testu lze ovšem prohlásit, že čekání se jednoznačně vyplatilo.

Jaguar se od počátku usilovně snažil, aby nevyrobil jenom další SUV. Jak nám prozradil jeden ze zástupců značky, má to být přesně naopak: "Postavili jsme opravdový Jaguar, který jenom svými tvary zapadá do této kategorie." Něco na tom je, protože tohle auto jezdí tak, že své značce rozhodně ostudu nedělá.

Jaguar patří s Land Roverem pod stejná křídla indické automobilky Tata Motors. Občas se prezentují jako jedna rodina a sdílí spolu velkou část technických komponent. Přesto by bylo pošetilé se domnívat, že si inženýři z Jaguaru při navrhování nového SUV ulehčili práci. Jistě, mohli. Stačilo si sáhnout pro kompletní výbavu Land Roveru, který má s výrobou SUV mnohaletou zkušenost. Spousta sourozeneckých značek to tak dělá.

Konkurenti v podobě Audi Q5, BMW X3 nebo Mercedesu-Benz GLC by se měli začít bát.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus