Aktualizováno: 16.2.2018

Test Jaguaru E-Pace

  • Sexy faktor: 5
  • Rodinný faktor: 3
  • Byznys faktor: 3
  • Fun faktor: 4
  • Offroad faktor: 3
  • Ženský faktor: 4
 

 
Nejlevnější Jaguar, který se zřejmě také stane nejprodávanějším, není jen nákupní taškou pro ženy. Pokud zvolíte správnou verzi, velmi dobře jezdí. Britské automobilce se podařilo stvořit sebevědomého zástupce mezi kompaktními SUV.

Jaguar E-Pace je jiný než zbytek aktuální modelové palety britské automobilky. Po dlouhé době jde o první model s napříč uloženým motorem. Kromě 4x4 se bude také nabízet s pohonem předních kol. Trend je ale jasný – i konkurenční modely luxusních německých automobilek vsadily na „předokolky“, což jim umožnilo snížit cenu a přitáhnout širší klientelu.

Jednou ze zásadnějších nevýhod je fakt, že auto nestojí na hliníkové šasi. Proto se nemůže pochlubit nízkou hmotností a lze od něj očekávat také vyšší spotřebu. Aby byla konzumace paliva únosnější, lze vůz vybavit devítistupňovou automatickou převodovkou.

Design

Jaguar E-Pace - pohled ¾ zepředu dopravaJaguar E-Pace - pohled bok dopravaJaguar E-Pace - pohled záď čistáJaguar E-Pace - pohled ¾ zezadu dolevaJaguar E-Pace - pohled příď čistá

 

Kočičí DNA ale z nového SUV čiší na všechny strany.
Test Jaguaru E-PaceVelkou masku chladiče doplňují LED světlomety vypůjčené ze sportovního kupé Jaguar F-Type.
Test Jaguaru E-PacePěkná je i záď vozu s úzkými brzdovými světly a dvojicí masivních výfuků na zádi.
Test Jaguaru E-PaceAuto působí bezesporu méně agresivně než větší model F-Pace, má až ženský charakter. Kvůli vpravdě kompaktní velikosti (4,4 metru na délku, 1,65 metru na výšku) působí trochu jako roztomilá zmenšenina většího bratra. A to by se nemuselo zamlouvat každému. Hodnocení vzhledu auta je ovšem silně subjektivní disciplína.
Test Jaguaru E-PaceVelkou pochvalu si designéři bezesporu zaslouží za zpracování kabiny, které nebylo vzhledem k velikosti vozu snadné.

Test Jaguaru E-PaceJeště dva hezké detaily - kdo umí hledat, najde na lemu předního skla tuhle roztomilou kresbu.

Test Jaguaru E-PaceV noci auto majitele přivítá promítnutím tohoto obrázku na asfalt.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus