Aktualizováno: 6.11.2018

Test modernizovaného rodinného SUV Hyundai Tucson

 

 
Tucson je u automobilky Hyundai známým jménem. Označovala tak své první kompaktní SUV, které se ještě do Česka dováželo z Koreje. Jeho nástupce vyráběný v Nošovicích se sice v Evropě prodával jako ix35, ale na ostatních trzích se stále jmenoval Tucson. Třetí pokračování prodávané na našem trhu od poloviny roku 2015 se tedy vrátilo ke kořenům, sjíždí ale z pásů slezské fabriky. Hyundai s ním slaví velké úspěchy v českém, evropském i celosvětovém měřítku. Není tedy divu, že modernizace v roce 2018 změnila tvář i charakter rodinného SUV jen lehce.

Jako největší klady SUV Hyundai Tucson při porovnání s konkurenty se nám jeví prostornost jeho velmi dobře odhlučněné kabiny a vyvážené jízdní vlastnosti, které kromě vynikajícího pohodlí nabídnou i na SUV příjemně svižné svezení. Poutavý design snoubí líbivost, modernu a agresivitu, potěšily i výborné automatické převodovky.

Jako největší slabinu vidíme parametry některých motorů.

Jednou z novinek modernizované verze je hybridní pohon. Hyundai Tucson je díky němu první částečně elektrický vůz vyráběný v Česku. Jedná se však o takzvaný "mild-hybrid" obsahující baterii s minimální kapacitou, která pomáhá v tomto případě dieselovému motoru téměř neznatelně a není schopna vůz rozpohybovat samostatně. Právě tuto novou verzi jsme po modernizaci testovali.

Nový Hyundai Tucson je podobně jako většina vozů SUV nižší střední třídy univerzálním autem pro široké spektrum motoristů - od rodin přes páry a jednotlivce obou pohlaví a všech věkových kategorií s aktivním stylem života.

Vyrábí se jak s pohonem přední nápravy tak všech kol.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus