Aktualizováno: 2.2.2021

Test SUV Hyundai Kona

 

 
Kona je SUV spadající do kategorie malých aut. Automobilka Hyundai ho začala prodávat v létě 2017 a vstoupila tak do kategorie "baby SUV" (jejich kompletní přehled najdete zde), která je v Evropě čím dál populárnější.

Nejblíže v modelové řadě Hyundai je MPV ix20, které láká především na nízkou cenu. Kona je auto, které nenavazuje na žádného předchůdce, pro Hyundai jde o novinku. Na rozdíl od většiny malých SUV nabízí také verzi s pohonem všech kol. Potěší také velikostí kabiny, naopak kufr je malý.

Kona se cenově nepodbízí, většina konkurentů má levnější základní cenu. Hyundai ale razí politiku lepší výbavy, Kona je tedy vybavenější než mnozí rivalové. Také předvádí výrazný design, třeba vedle zakulaceného Renaultu Captur si zkrátka Kony ihned všimnete.

Je to auto pro městskou klientelu, která má ráda styl. Zároveň na voze ocení dobrou výbavu a vyšší posaz za volantem. S pohonem všech kol je vhodná pro ty, kteří ocení větší pocit bezpečí při jízdách v zimě nebo mají chalupu, ke které vede polní cesta.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus