Aktualizováno: 23.8.2015

Test modernizovaného vozu Hyundai ix20

  • Sexy faktor: 2
  • Rodinný faktor: 2
  • Byznys faktor: 1
  • Fun faktor: 1
  • Offroad faktor: 0
  • Ženský faktor: 3
Testované motory: 1.6i, 1.6i AT

 
Malý víceúčelový vůz kategorie MPV vyráběný v Nošovicích se stal v Česku bestsellerem. Dokonce jako jediné auto v historii porazil ve svém segmentu škodovku - a to model Roomster. Stal se nejprodávanějším MPV v Česku, což by se nemělo změnit ani po lehké modernizaci a mírném zdražení v roce 2015.

Mezi konkurenční výhody ix20 patří nadprůměrná šířka interiéru, rozměrná sedadla a tím pádem pohodlný převoz pěti dospělých cestujících. Líbil se mi komfortní podvozek. Potěší pětiletá záruka na vůz Hyundai ix20 bez omezení počtu najetých kilometrů.

Největší slabinu v porovnání s ostatními malými vozy MPV vidím při hodnocení variability interiéru. Při sportovnější jízdě do zatáček na nerovném povrchu podvozek uskakoval.

Auto cílí hlavně na rodiny všech věkových kategorií a starší páry.

Hyundai ix20 se na českém trhu začal prodávat od konce října 2010, na jaře 2015 absolvoval drobný facelift. Je konstrukčně podobný s vozem Kia Venga, který se vyrábí v Žilině.

Design

Hyundai ix20 - pohled ¾ zepředu dopravaHyundai ix20 - pohled bok dopravaHyundai ix20 - pohled záď čistáHyundai ix20 - pohled ¾ zezadu dolevaHyundai ix20 - pohled příď čistá

 

Modernizace v roce 2015 se podepsala zejména na přední části auta, která dostala novou šestiúhelníkovou masku chladiče.

Test modernizovaného vozu Hyundai ix20 Test modernizovaného vozu Hyundai ix20 Vlevo vidíte verzi před modernizací, vpravo po ní. Fotky zvětšíte kliknutím na ně stejně jako všechny ostatní v testu.

Ale pozor! Na obrázku vidíte Hyundai ix20 ve třetí výbavě Komfort. Základní Start a druhá Trikolor se musí spokojit s obyčejnější síťovou mřížkou chladiče bez chromování, černými klikami a zrcátky nebo ocelovými koly, chybět jí budou i projektorové světlomety. Zatím jsem na vlastní oči základní ix20 neviděl, ale určitě pobrala méně krásy než ta na obrázcích.

Test modernizovaného vozu Hyundai ix20 Novinku po modernizaci představují například zadní LED světlomety, které ale patří ke standardu právě až od výbavy Komfort.

Vizáži auta prospěje, že do základní výbavy každého vozu Hyundai ix20 patří mlhovky.

Interiér vozu Hyundai ix20 přece jen od roku 2010 trochu zastaral a modernizace v tomto ohledu téměř nic nezměnila. Navíc i tady platí, že v nižších výbavách ubude dekorů, tlačítek a displejů a přibude šedi v podobě laciných plastů, které nejsou ani ve vyšších výbavách měkčené.

Každopádně z testované ix20 ve výbavě Komfort i po pěti letech od uvedení na trh dýchala útulnost.

Dojem kvality vnukne i relativně tlumené zavírání dveří a tichý chod většiny ovladačů. Auto na mě působilo festovně, což jinak charakterizuje většinu vozů německých značek.

Tlumení hluku od vnějších vlivů je průměrné. Líbilo se mi při vysokých rychlostech, obtékání vzduchu nebylo slyšet nijak dramaticky. Výrazněji proniká dovnitř rámus od podvozku při přejetí některých nerovností nebo od vytočeného motoru.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus