Aktualizováno: 1.7.2016

Test Hondy Civic Type R

  • Sexy faktor: 3
  • Rodinný faktor: 0
  • Byznys faktor: 0
  • Fun faktor: 5
  • Offroad faktor: 0
  • Ženský faktor: 1
Testované motory: 2.0 VTEC TURBO

 
Jestli hledáte auto, které by se co nejvíc blížilo rallyovému speciálu, pak by Honda Civic Type R neměla uniknout vaší pozornosti.

Sportovní verze devátého vydání hatchbacku nižší střední třídy Honda Civic boduje v porovnání s podobně laděnými auty označovanými jako "hot hatche" zejména famózním podvozkem při sportovním řádění a nádherným manuálním řazením připomínajícím práskání bičem. Ocenil jsem i výkonný byť zvlášť v nižších otáčkách méně výbušnější motor a rozumnou spotřebu při běžné jízdě. Jako s jedním z mála aut v poslední době jsem s Civicem Type R nepřekračoval hodnoty spotřeby udávané výrobcem.

Pokud hledáte hot hatch, který je komfortní i při každodenním ježdění, pak na trhu existuje spousta lepších aut než Type R.  Naopak málokterý z hot hatchů nabídne tak prostornou kabinu.

Asi největší nevýhodu ale představuje cena. Základní verze s nikterak bohatou výbavou se při vstupu na trh v druhé polovině roku 2015 prodávala za 900 tisíc korun.

Honda Civic Type R je určená nadšencům pro sportovní jízdu, kteří v ideálním případě žijí poblíž závodního okruhu.

Design

Honda Civic Type R - pohled ¾ zepředu dopravaHonda Civic Type R - pohled bok dopravaHonda Civic Type R - pohled záď čistáHonda Civic Type R - pohled ¾ zezadu dolevaHonda Civic Type R - pohled příď čistá

 

UFO design posledních generací modelu Civic se mi hodně líbil na začátku této éry, s postupem času se nadšení z něj trochu vytrácí. I proto, že drobné změny v posledních letech podle mě nejsou k lepšímu.

Nemůžu se zbavit dojmu, že špičatý přední nárazník Civiku Type R připomíná zobák ptakopyska.

Test Hondy Civic Type R Test Hondy Civic Type R Test Hondy Civic Type R

Auto mi z většiny úhlů pohledu připadá výrazné a originální (díky působivým blatníkům, spojleru, kolům nebo čtyřem koncovkám výfuku více než běžný Civic), ale z žádného vyloženě hezké. Plusové body dostalo za to, že mi barevně ladí s mojí motorkou :-) Červenočerná kombinace mi navíc připadá u rychlých aut nejhezčí. Fotky zvětšíte kliknutím na ně stejně jako všechny ostatní v testu.

Test Hondy Civic Type R Pro vnitřek platí totéž co pro vnějšek včetně hodnocení barevné kombinace. Snad bych jen dodal, že už mi interiér civiku zdaleka nepřipadá tak moderní a futuristický jako dříve.

Test Hondy Civic Type R Test Hondy Civic Type R I tady najdete spoustu připomínek toho, v jaké variantě Hondy Civic sedíte.

Test Hondy Civic Type R Vzhledově skvostné jsou standardně montované sportovní anatomické sedačky. 

Hluk uvnitř kabiny výrazně převyšuje hladinu, na kterou jste zvyklí z nových aut obecně, ale i z hot hatchů.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus