Aktualizováno: 26.8.2019

Test Hondy Civic Type R

  • Sexy faktor: 3
  • Rodinný faktor: 1
  • Byznys faktor: 0
  • Fun faktor: 5
  • Offroad faktor: 0
  • Ženský faktor: 1
Testované motory: 2.0 VTEC TURBO

 
Máte rádi výstřední japonské komiksy a rychlou jízdu? Pak nehledejte dál. Honda Civic Type R patří k nejnápadnějším vozům mezi rychlými hatchbacky. Sice s ní asi nepojedete na jednání, ale probudí ve vás nadšeného řidiče.

Příznivci rychlých předokolek nemuseli čekat dlouho. Zatímco v minulé generaci přišel Civic Type R až prakticky na konci životního cyklu devátého Civicu, nyní je tomu obráceně. Přichází co nejdřív. Oba modely Type R tak od sebe dělí zhruba dva roky. Fanoušci mohou rupnout konto.

Nová generace se vyznačuje sice o něco vyzrálejším, stále ale poměrně nápadným designem. Zároveň ji pohání tentýž motor jako dřív, jen je posílený na opravdu vysoký výkon. Kromě toho auto také lehce „změklo“, konečně je tak použitelné prakticky každodenně.

Za volantem Hondy Civic Type R uvidíme nejčastěji čerstvé držitele řidičáku a milovníky tuningu, kteří měli tolik štěstí, že jim rodiče na nákup nového vozu přispěli. Kravaťáky hledající reprezentaci nebo rodiny pak asi těžko. Honda je prostě speciální a rozhodně více výstřední než její konkurenti v čele Volkswagenem Golf R, který je ale dražší a vsadil na pohon všech kol.

Design

Honda Civic Type R - pohled ¾ zepředu dopravaHonda Civic Type R - pohled bok dopravaHonda Civic Type R - pohled záď čistáHonda Civic Type R - pohled ¾ zezadu dolevaHonda Civic Type R - pohled příď čistá

 

Type R vycházející z desáté generace Hondy Civic oproti svému předchůdci logicky nabral tvary podle aktuálního modelu. To znamená výrazné prodloužení (z 4390 na 4557 mm), zvětšení rozvoru a snížení výšky. Obě auta jsou ale kupodivu prakticky stejně široká.

Hlavní doménou Civicu Type R jsou nejrůznější ozdoby, které sice vypadají jako z tuningové dílny, jsou ale pečlivě propracované a ozkoušené. Hraje se samozřejmě o aerodynamiku a co nejlepší přítlak.

Test Hondy Civic Type RViděli jste snad jiné auto s takto velkým křídlem.

Test Hondy Civic Type RPření nárazník s lízátkem křičí, že patří opravdu rychlému autu.

Test Hondy Civic Type RVelká kola, nízké gumy a třmeny od Bremeba.

Test Hondy Civic Type RFull-LED světlomety, které autu propůjčují futuristický výraz, dostanete v ceně.

Test Hondy Civic Type RV létě 2019 jsme testovali verzi GT s modrém provedení. Tak už se jen můžeme dohadovat, jestli je hezčí bílé nebo to modré.

Test Hondy Civic Type RGeniální jsou tyto lešenářské trubky – pardon, výfuky. Tím jak sedí uprostřed, i dím, že jsou rovnou tři.

Test Hondy Civic Type RKe kabině se také hned dostaneme. Vypadá na pohled přísně sportovně, ale trochu klame tělem. To se dozvíte v následující kapitole.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus