Aktualizováno: 19.6.2020

Test Fordu Galaxy

 

 
Víceúčelových aut je na českém trhu jako šafránu a vybrat si takové, kde se pohodlně sveze sedm cestujících, není nic jednoduchého. Jedním z takových je ale Ford Galaxy.

Vůz typu MPV, spadající do střední třídy, nabízí dost prostoru jak pro posádku vpředu, tak i pro spolucestující v zadních dvou řadách. I přes podobné vnější rozměry s přímými konkurenty, vyniká automobil s modrým oválem ve znaku především vnitřní prostorností, konkrétně šířkou v loktech a výškou nad hlavou. Kde naopak trochu ztrácí, je objem kufru, který je spíše průměrný. I tak Galaxy dokáže bez problému naložit celou rodinu na dovolenou se všemi zavazadly včetně jízdních kol nebo přestěhovat pár do nového bytu. Využití naleznou jistě také podnikatelé v oblasti turistiky a sportu.

Mezi další výhody bezpochyby patří komfortní podvozek, kvalitní zpracování a v neposlední řadě i dynamika naftového bi-turba. Dojem trochu kazí designové zpracování středového panelu v kokpitu řidiče, působící zastarale i přes modernizaci v závěru roku 2019.

Ford Galaxy se u nás začal prodávat poprvé v roce 1995 a v současné době se prodává jeho již čtvrtá generace. Výroba probíhá ve španělské Valencii.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus