Aktualizováno: 30.9.2020

Test Fiatu 500 po faceliftu

 

 
Stylové mini auto, lépe řečeno autíčko, si vydobylo poměrně silný zástup příznivců, a nejsou to jen ženy, jak by se mohlo na první pohled zdát. Svou originalitou a jízdními dovednostmi tahle Italka láká i mladé muže. A není se čemu divit. Jejími přednostmi jsou hlavně hravost, osobitost a nezaměnitelný retro design, díky kterému se stává takřka nepřehlédnutelná.

Abychom ale nemluvili jen v superlativech. Hlavní nevýhodou je vyšší pořizovací cena a menší zavazadlový prostor v porovnání s konkurencí.

Na českých silnicích se Fiat 500 objevil v roce 2007 a v téměř nezměněné podobě jezdí dodnes. Modernizace, která přišla po osmi letech od uvedení na trh, pouze lehce pozměnila příď vozu a zadní světlomety. Ani uvnitř k žádné revoluci nedošlo. Jak si doba žádá, palubní desku jen osídlil nový multimediální systém.

Pod kapotou se za těch několik let vystřídalo mnoho motorizací, přičemž ta nejnovější z jara 2020 se pyšní nálepkou Hybrid. Nenechte se ovšem zmást, čistě na elektřinu neujede ani metr. Jde totiž o mild-hybrid, který napomáhá zážehovému motoru při akceleraci a udržování konstantní rychlosti.

Fiat 500 se hodí pro mladé řidiče i páry, co chtějí stylovku na výlety či jízdu po městě s rozumnou spotřebou a komfortním podvozkem.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus
  • Mini 3dv.
  • Toyota Aygo 3dv.