Aktualizováno: 16.11.2017

Test modernizovaného Peugeotu 308 SW

 

 
Málokteré auto zažilo tak velký mezigenerační skok jako Peugeot 308 SW. Zatímco první generace prodávaná v letech 2007 až 2014 patřila mezi křížence kombíku a velkoprostorového vozu se všemi klady a zápory, které s tím souvisejí, v pořadí druhá generace prodávaná od roku 2014 se zařadila mezi typická kombi nižší střední třídy a konkuruje třeba Škodě Octavia Combi.

Z porovnání s konkurenty vychází Peugeot 308 SW velmi lichotivě z hlediska rozměrů kufru i místa na nohy zejména za spolujezdcem. Vyčnívá také elegancí a moderním pojetím přístrojové desky. Motory patří k nejúspornějším ve třídě.

Největším záporem je však nedostatečně vyřešená ergonomie, osoby vpředu si nikam neodloží kelímek s kafem a ani na mobil tu místa moc není.

Druhá generace Peugeotu 308 SW se dá v Česku objednávat od dubna 2014, na jaře 2017 vůz prošel faceliftem. Modernizované vozy lze koupit od července 2017. Facelift se dotkl přídě s novou maskou, nárazníkem a světlomety s LED už ve standardní výbavě, v kabině je nové čalounění a pár detailů, vůz má bohatší nabídku asistenčních systémů a především si tu odbývá premiéru nový motor, nadprůměrně "čistý" diesel o objemu 1,5 litru, který se postupně dostane do dalších modelů značky.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus