Aktualizováno: 13.2.2019

Test DS7 Crossback

 

 
Udělat luxusní rodinné SUV trochu jinak než konkurenti z Německa, Japonska a dalších zemí - tak zněl úkol, který má přispět ke znovuzkříšení značky DS. Po testu modelu DS7 Crossback mám pocit, že se to Francouzům povedlo.

Zatímco v módě jsou francouzské značky orientované na luxus nejlepší na světě, v automobilovém průmyslu se jim dlouhodobě nedaří konkurovat nejen ikonickému německému triumvirátu Audi, BMW, Mercedes-Benz, ale třeba i Lexusu, Volvu nebo Jaguaru. Možná to je i tím, že se Francouzi dosud snažili vyrábět luxusní auta pod stejnou značkou, která zároveň produkovala i auta pro masy.

Podobně nešťastně začala i značka DS, která byla zpočátku luxusní odnoží Citroënu a její auta vypadala jako trochu vylepšené a výrazně dražší citroëny.

Nyní se DS osamostatnila, její vozy už mají svébytný design a vlastní prodejny, i když techniku samozřejmě částečně sdílejí s citroëny, opely a peugeoty.

Prvním novým modelem, který vznikl v nové éře značky DS, je právě SUV střední třídy s označením 7 Crossback.

Jde o jedno z nejkratších SUV střední třídy, na délku měří 4,57 m. Subjektivně ale působí mnohem větším dojmem. Láká na avantgardní design, luxusní materiály a pokročilé technologie, ale také prostornost interiéru zejména v podélném směru nebo velmi komfortní jízdní vlastnosti. V rámci takzvaných prémiových značek se chlubí i dobrým poměrem ceny a velmi bohaté standardní výbavy.

Jako největší nevýhody vidím málo prostoru v loktech na obou řadách sedadlech a využitelnost spíše pro čtyři než pět dospělých cestujících, krátký a úzký zavazadlový prostor, umístnění některých ovladačů či absenci výkonnějších motorů, a zejména pohonu všech kol.

Poslední výtka by měla být minulostí ještě v roce 2019, kdy dostane DS 7 Crossback i verzi plug-in hybrid a tedy částečně elektrický pohon, jehož síla se bude přenášet na všechna čtyři kola.

Nevýhodou také je, že v době psaní tohoto testu fungovala v Česku jediná prodejna značky DS - a to v Praze.

DS7 Crossback si podle mne budou kupovat zejména dobře situované ženy - ať už pro sebe, nebo jako rodinné auto. Přilákat by také mohlo muže s rodinami například z uměleckých kruhů, kterým jde u vozidla především o luxus, design a styl.

DS7 Crossback se na českém trhu prodává od listopadu roku 2018.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus