Aktualizováno: 1.3.2017

Modernizovaná Dacia Sandero Stepway

 

 
Stepway se tváří jako offroadová verze Dacie Sandero, ale její terénní schopnosti jsou lepší přesně o 4,5 cm světlé výšky a ochranu některých dílů před odletujícími kamínky. S pohonem všech kol nepočítejte.

Designerovi Sandera Stepway by měla továrna dát metál. To jsem tvrdil už před jeho modernizací a po ní to platí dvojnásob. V průběhu testu jsem na adresu vzhledu auta slyšel samé obdivné reakce.

Mezi další přednosti patři možnost téměř plnohodnotného převozu tří dospělých na zadní lavici nebo nadprůměrně velký kufr. A samozřejmě nižší cena než u konkurentů.

Proti prvnímu provedení Sandera z mé strany ubylo stížností na lacinost některých částí auta. Asi nejvíc mne v zimním počasí štvaly trhavě se pohybující a občas povrzávající stěrače.

Zato jsem zaznamenal výrazné zhoršení jízdních vlastností na asfaltu proti běžnému Sanderu. To ale zřejmě mají na svědomí i odlišné testované motory. Obyčejné Sandero jsem zkoušel s lehkým benzinovým tříválcem a Stepway s těžším naftovým čtyřválcem.

Sandero Stepway by měli brát v úvahu lidé, kteří bydlí nebo pracují na místech, kam vedou rozbité cesty. Umím si ale představit, že si ho jako atraktivnější verzi zvolí i tradiční uživatelé běžného Sandera - tedy páry a menší rodiny všech věkových kategorií hlavně z venkova. Kvůli vyšší spotřebě na dálnici nejde o auto ideální pro lidi, co se častěji přesouvají na delší vzdálenosti.

Dacia Sandero Stepway se prodává od roku 2009 a současné provedení se nedá považovat za zcela novou generaci, ale spíš za velmi rozsáhlou modernizaci, protože auto zůstalo na původním šasi. Nové Sandero Stepway se prodává od prosince 2012.

Koncem roku 2016 došlo k další modernizaci spojené s koncem základního benzinového motoru 1.2, který vystřídal litrový tříválec. Zatím jsme ale modernizované Sandero nezkoušeli, takže pod článkem najdete odkaz alespoň na recenzi verze před faceliftem. Zde se můžete podívat na test modernizovaného Sandera bez terénních schopností, které je se Stepwayem samozřejmě technicky spřízněné.

"Test nové Dacie Sandero Stepway".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus