Aktualizováno: 31.3.2015

Test Dacie Lodgy Stepway

 

 
Velké rodinné auto za malé peníze - taková je v kostce základní charakteristika Dacie Lodgy. Verze Stepway rozšiřuje její využití, protože má lépe chráněnou karoserii na nezpevněných cestách.

Zatímco klasická Dacia Lodgy se na českém trhu nabízí od jara 2012, Stepway přijela až v roce 2015.

Lodgy se řadí mezi víceúčelové vozy označované jako MPV, prvky ochrany karoserie trochu připomínají SUV. Automobil svými rozměry patří na vrchol nižší střední neboli kompaktní třídy. Za příplatek zvládne převoz až sedmi osob.

Suverénně největší předností v porovnání s konkurenty je pro značku Dacia už tradičně výrazně nižší cena, která konkuruje i vozům o kategorii a půl menším. Cenová výhoda je vykoupená jednoduchým a lacině působícím interiérem s nepříliš velkou variabilitou a podprůměrnými jízdními vlastnostmi.

Naopak další velká plus v porovnání se soupeři představují kromě ceny gigantický zavazadlový prostor a nízká spotřeba naftového motoru.

Za největšího konkurenta Lodgy Stepway považuji vůz z vlastní stáje - osobní verzi dodávky Dokker Stepway, která se chlubí podobně nízkou cenou, velkorysou prostorností a oplastováním ve stylu SUV. Na rozdíl od ní ale interiér Lodgy působí útulněji a zaměřuje se podle mne více na rodiny než na živnostníky.

Dacia Lodgy osloví všechny, kdo potřebují levné auto s velkým kufrem nebo sedmimístnou kapacitou - tedy hlavně početnější nebo stěhovavější rodiny.

Ve verzi Stepway se nemusejí bát ani doprodružnějších výprav - třeba k moři přes hory do Bulharska nebo Albánie.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus
  • Fiat 500L Cross