Aktualizováno: 31.3.2015

Test Dacie Lodgy

 

 
Velké rodinné auto za malé peníze - taková je v kostce základní charakteristika Dacie Lodgy.

Lodgy se řadí mezi víceúčelové vozy označované jako MPV. Svými rozměry patří na vrchol nižší střední neboli kompaktní třídy. Za příplatek zvládne převoz až sedmi osob.

Suverénně největší předností v porovnání s konkurenty je pro značku Dacia už tradičně výrazně nižší cena, která konkuruje i vozům o kategorii a půl menším. Cenová výhoda je vykoupená jednoduchým a lacině působícím interiérem s nepříliš velkou variabilitou, podprůměrnými jízdními vlastnostmi a slabou dynamikou i žravostí základního benzinového motoru 1,6 l na dálnici.

Naopak další velká plus v porovnání se soupeři představují kromě ceny gigantický zavazadlový prostor a nízká spotřeba naftových motorů.

Za největšího konkurenta Lodgy považuji vůz z vlastní stáje - osobní verzi dodávky Dokker, která se chlubí podobně nízkou cenou a velkorysou prostorností. Na rozdíl od ní ale interiér Lodgy působí útulněji a zaměřuje se podle mne více na rodiny než na živnostníky.

Dacia Lodgy osloví všechny, kdo potřebují levné auto s velkým kufrem nebo sedmimístnou kapacitou - tedy hlavně početnější nebo stěhovavější rodiny.

Lodgy se na českém trhu nabízí od jara 2012 a vyrábí se v marockém Tangeru.

Od roku 2015 se Dacia Lodgy vyrábí i s ochranou při jízdě po nezpevněných cestách, tedy s vizáží SUV. Tato verze se jmenuje Lodgy Stepway a vedeme ji jako samostatný model.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus