Aktualizováno: 15.1.2019

Test třetí generace Citroënu Berlingo

 

 
I když už se Citroën Berlingo prodává na českém trhu od roku 1996, přijela v roce 2008 teprve třetí generace osobní verze malé dodávky. V posledních letech jde o nejprodávanější citroën na českém trhu.

Nové Berlingo se designem, vybavením interiéru i jízdními vlastnostmi opět o něco přiblížilo čistě osobním MPV, která pomalu vymírají a nahrazují je vozy kategorie SUV. Stále však občas nezapře, že se prodává i jako čistě užitkové dodávkové auto.

Díky tomu nabídne lepší ceny a víc prostoru v kabině i kufru než čistokrevné osobáky. Zároveň však majitel dostane o něco chudší standardní výbavu, liknavější základní naftový motor a o něco neohrabanější jízdní vlastnosti.

Při porovnání s přímými konkurenty naopak Berlingo úrovní výbavy boduje, stejně jako stylem a komfortem. Potěší objemný a široký zavazadlový prostor i úspornost pohonných jednotek.

V nabídce je stejně jako u Berlinga druhé generace i stupeň výbavy XTR, který vypadá trochu jako kříženec s SUV a zajišťuje o něco lepší ochranu karoserie třeba před odletujícími kamínky. Zatím jsem testoval právě pouze tuto verzi.

Kromě pětimístného existuje i sedmimístné provedení. Jako samostatný model vedeme prodloužený Citroën Berlingo XL.

Myslím si, že u nového Citroënu Berlingo přibude mezi zákazníky větší podíl rodin a párů na úkor živnostníků, i když i oni si ho budou nadále pořizovat. Importér předpokládá průměrný věk zájemců o Berlingo kolem padesáti let, z osmdesáti procent půjde o muže. Měli by pocházet hlavně z menších měst a vesnic.

Citroën Berlingo se vyrábí se svými sourozenci Opelem Combo Life a Peugeotem Rifter ve španělském Vigu a portugalském Mangualde.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus