Aktualizováno: 2.9.2019

Test BMW z4

 

 
BMW Z4 je už legendárním roadsterem, který láká na zábavu za volantem. Návrat látkové střechy pak slibuje ještě větší hravost než v minulé generaci. Otázkou ale zůstává, zda zájemcům o zábavný roadster bude stačit čtyřválcový motor, nebo sáhnou po nákladném šestiválci.

Novinka je už třetí generací BMW Z4, které navázalo na menší Z3. To už od začátku jezdilo s látkovou střechou (ale byl k dispozici i nasaditelný hard-top nebo varianta kupé) a totéž dodržela i první generace Z4. Druhá v roce 2009 ale přišla s hliníkovými díly, což bylo pro mnoho fanoušků nepříjemné. Teď se látka vrací ve třetí generaci.

BWM Z4 by mohlo vyfouknout zákazníky zastaralému Mercedesu-Benz SLC. Může bojovat i o příznivce Porsche 718 Boxster se středovým motorem nebo o zájemce o Jaguar F-Type. Všechny tyto vozy se už nabízí se čtyřválci a BMW Z4 není výjimkou. Pro koho je? Zejména pro individualisty, kteří hledají auto na víkendové projížďky nejen v létě. A nebude jejich jediné v garáži.

V září 2019 jsme testovali sytě modré provedení sDrive30i. Toto označení by mohlo být pro starší příznivce BMW matoucí, šestiválec opravdu pod kapotou nebyl. Byly zde válce dva.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus
  • Mercedes-Benz SLC
  • Toyota Supra