Aktualizováno: 2.9.2019

Test BMW z4

  • Sexy faktor: 5
  • Rodinný faktor: 0
  • Byznys faktor: 2
  • Fun faktor: 5
  • Offroad faktor: 0
  • Ženský faktor: 4
Testované motory: sDrive30i

 
BMW Z4 je už legendárním roadsterem, který láká na zábavu za volantem. Návrat látkové střechy pak slibuje ještě větší hravost než v minulé generaci. Otázkou ale zůstává, zda zájemcům o zábavný roadster bude stačit čtyřválcový motor, nebo sáhnou po nákladném šestiválci.

Novinka je už třetí generací BMW Z4, které navázalo na menší Z3. To už od začátku jezdilo s látkovou střechou (ale byl k dispozici i nasaditelný hard-top nebo varianta kupé) a totéž dodržela i první generace Z4. Druhá v roce 2009 ale přišla s hliníkovými díly, což bylo pro mnoho fanoušků nepříjemné. Teď se látka vrací ve třetí generaci.

BWM Z4 by mohlo vyfouknout zákazníky zastaralému Mercedesu-Benz SLC. Může bojovat i o příznivce Porsche 718 Boxster se středovým motorem nebo o zájemce o Jaguar F-Type. Všechny tyto vozy se už nabízí se čtyřválci a BMW Z4 není výjimkou. Pro koho je? Zejména pro individualisty, kteří hledají auto na víkendové projížďky nejen v létě. A nebude jejich jediné v garáži.

V září 2019 jsme testovali sytě modré provedení sDrive30i. Toto označení by mohlo být pro starší příznivce BMW matoucí, šestiválec opravdu pod kapotou nebyl. Byly zde válce dva.

Design

BMW Z4 - pohled ¾ zepředu dopravaBMW Z4 - pohled bok dopravaBMW Z4 - pohled záď čistáBMW Z4 - pohled ¾ zezadu dolevaBMW Z4 - pohled příď čistá

 

Auto narostlo ve všech směrech. Nyní je dlouhé 4324 mm a široké 1864 mm. Jde o nízký roadster (auto pro dva se stahovací střechou) a tak mu naměříte jen 1304 mm. Designově se výrazně posunul dál.
Test BMW z4Z4 Navazuje na moderní bavoráky, zároveň ale přináší svébytný tón. Maska chladiče a celá fazóna vozu nejsou tak agresivní, ale pokračují ve smířlivém duchu, tak jako u minulé generace. Je dobře, že sem se obří maska, tak jako u BMW 7, nedostala.
Test BMW z4LED světlomety autu sluší a jsou v základní ceně.
Test BMW z4Kol nabízí BMW jako obvykle až moc. Začíná se 18“, disky 19“ už jsou za příplatek. Buď samostatně nebo v paketu.
Test BMW z4Zadní brzdovky jsou LED a velmi úzké. Vypadají futuristicky.
Test BMW z4Mezi oblouky, které chrání posádku proti úrazu při převrácení vozu, je síťka. Ta brání turbulencím v kabině.
Test BMW z4Interiér vozu jsme měli v dvoubarevné kombinaci. Je moderní, německy studený a plný lesklých obrazovek. Pokračujte na další kapitolu.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus
  • Mercedes-Benz SLC