Aktualizováno: 26.6.2015

Test nového BMW X6

  • Sexy faktor: 5
  • Rodinný faktor: 2
  • Byznys faktor: 3
  • Fun faktor: 2
  • Offroad faktor: 2
  • Ženský faktor: 3
 

 
Druhá generace křížence velkého vozu kategorie SUV (auta, která kromě asfaltu zvládnou i lehčí terén) a luxusního kupé vypadá spíše jako modernizace té první. Proč také zásadně měnit něco, co objevilo mezeru na trhu a stalo se hitem, který ostatní napodobují?

I lidé, kteří tvrdí, že jde o ošklivou a naprosto nepraktickou horu plechu, musejí uznat, že auto působí při pohledu z jakékoli strany monumentálně. Také proto se stalo oblíbeným symbolem podnikatelů obou pohlaví, kteří chtějí ostatním ukázat, že mají dost peněz.

BMW X6 dokáže řidiči poskytnout i díky standardnímu pohonu všech kol pocit bezpečí, jistoty a přebytku síly, oběma cestujícím na předních sedadlech i spoustu komfortu.

Jako rodinné auto má X6 přes své mamutí vnější rozměry spoustu chyb, což vidím vedle vysoké ceny jako jeho největší nevýhodu, pokud ho srovnáváme s vozy SUV a nikoli kupé.

Stejně jako první generace se i druhé vydání BMW X6 vyrábí v americkém Spartanburgu. Prodává se od prosince 2014

Design

BMW X6 - pohled ¾ zepředu dopravaBMW X6 - pohled bok dopravaBMW X6 - pohled záď čistáBMW X6 - pohled ¾ zezadu dolevaBMW X6 - pohled příď čistá

 

Zatímco o prvním BMW X6 se těžko dalo říct, že má líbivý design, novinka na sobě v tomto ohledu docela zapracovala. Z některých stran trochu připomíná ocucaný bonbón, zmizela část křivek, kvůli nimž kříženec kupé a SUV vypadal trochu jako příšery z pravěku.

Ani novince však nechybí schopnost fascinovat a upoutávat pozornost.

Také nová X6 má stejně jako předchozí model několik podob. Jinak vypadá tvář základního modelu, jinak námi testovaná verze se sportovním M paketem a ještě trochu jinak čistokrevná sportovní M varianta. Novinku představuje designový paket Pure Extravagance s mírně odlišným designem přídě.

Test nového BMW X6 Test nového BMW X6 Ten si můžete prohlédnout vlevo, vpravo naleznete sportovní verzi M. Fotky zvětšíte kliknutím na ně stejně jako všechny ostatní v testu.

Test nového BMW X6 Test nového BMW X6 Testované auto obsahovalo LED adaptivní světlomety (standard jen pro sportovní verzi M, jinak za příplatek a standard xenony) s originálním světelným podpisem i při denním svícení.

Interiér nového BMW X6 kombinuje kvalitu, luxus a high-tech, tedy prvky typické pro všechny velké bavoráky. Na rozdíl od designu karoserie nepůsobí extravagantně.

Test nového BMW X6 Moc se mi líbily příplatkové světelné linky podsvěcující některé linie interiéru.

Kvalitativní dojmy stejna jako u předchozí generace až příliš často narušovalo drnčení z výplní dveří i zadní části vozu, když jsem jel po nerovnostech.

Utlumení kabiny od vnějších vlivů, zejména hluku od motoru, je skvělé.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus