Aktualizováno: 20.10.2019

Test BMW X2

 

 
Kříženec SUV a kupé - to je BMW X2. Jde o nejmenší poloterénní auto značky z Bavorska, což může překvapit laika, který by to očekával spíše od X1. Znalci ale vědí, že zatímco lichá čísla za písmenem X označují v modelové řadě BMW klasická SUV, sudá jejich sportovněji laděné deriváty inspirující se karoserií kupé.

Ačkoli jde o nejmenší SUV značky BMW, patří svou délkou nikoli mezi malá auta, ale rodinná - tedy nižší střední třídu. A jde alespoň na začátku roku 2019 zřejmě o nejsportovnější model této kategorie z hlediska jízdních vlastností.

Kromě toho BMW X2 vyčnívá mezi konkurencí příznivými parametry motorů, použitím kvalitních materiálů, ale pro někoho překvapivě také některými prostorovými parametry - například místem na nohy ve druhé řadě sedadel. BMW X2 je uvnitř nečekaně praktickým a variabilním automobilem.

Největší nevýhodu představuje vysoká cena v kombinaci s nepříliš bohatou výbavou. Testovaný kus obsahoval volitelnou výbavu za více než čtyři sta tisíc korun a jeho cena se vyšplhala na astronomickou částku přesahující 1,5 milionu.

X2 je dalším BMW, která má v základním provedení pohon nikoli zadních, ale předních kol. Kromě toho jej lze mít i v provedení 4x4, vlastně pardon - xDrive.

BMW X2 si podle mne budou pořizovat zejména bohatší aktivní mladší lidé. Tipuji, že zaujme i spoustu žen - ať už s rodinami, nebo bez nich.

BMW X2 se na českém trhu začalo prodávat v roce 2018.
V říjnu 2019 jsme testovali nejostřejší provedení BMW X2 s označením M35i, které je vybavené nejsilnějším čtyřválcovým motorem, jenž má mnichovská automobilka na skladu.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus