Aktualizováno: 1.3.2018

Test BMW 5 Touring

 

 
Nedlouho po nástupu sedmé generace BMW řady 5 přišla řada také na její praktičtější variantu kombi. Její trumfem je, že na jedné straně dostanete luxusní auto s výkonnými motory a skvělými jízdními vlastnostmi, na straně druhé opravdu praktické auto. Není to jen kombík, skrývá totiž řadu zajímavých šikovných řešení. Jaká to jsou? Čtěte dál, zejména pak kapitolu o kabině a kufru.

Kombi vyšší střední třídy je určeno zejména vysoce postaveným manažerům a dobře zajištěným mužům, kteří se ale už musí starat o rodinu. Splňuje vše, co od něj potenciální zákazník očekává. Na rozdíl od minulé generace je na výši i z hlediska moderny na přístrojové desce, parádní dojem jsme měli z kvality materiálů. Skvělé jsou parametry většiny pohonných jednotek a často v obou protichůdných disciplínách najednou – v dynamice i spotřebě.

Měřeno optikou aut pro obyčejné lidi je samozřejmě BMW řady 5 drahé kombi. V rámci přímých konkurentů se to ale napsat nedá. Hodně drahé jsou některé příplatkové prvky. Například prémiová audiosoustava Bowers & Wilkins přišla v době testu na astronomických 124 150 korun. Takové příplatky ale už k prémiovým autům prostě patří.

Jen pro úplnost doplňme, že jeho úhlavními konkurenty jsou německé vozy Mercedes-Benz E kombi a Audi A6 Avant. Útočí na něj také méně obvyklý Jaguar XF Sportbrake. Jinak celá řada aut vyšší střední třídy ani kombi verzi nenabízí.

Původní test jsme publikovali v polovině roku 2017, začátkem roku 2018 jsme ho doplnili o recenzi verze M550d xDrive. Tento motor BMW uvedlo v pětce v roce 2017, poprvé se představil v modelu 740d. Je naprosto unikátní a ve své době uvedení neměl konkurenci, protože jde o šestiválec se čtyřmi turby. Vygeneruje fantastické výkony, přitom udržuje rozumnou spotřebu. Je to auto pro ty, kteří chtějí výkony silného benzinového modelu, avšak s rozumnějšími provozními náklady.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus