Aktualizováno: 4.9.2018

Test modernizovaného BMW 4 Coupé

 

 
Kdo čekal od nové řady 4 úplně svébytný model, pak byl asi trochu zklamán. Jde o přímého nástupce kupé a kabrioletu odvozených od řady 3, které od trojky „utekly“ a osamostatnily se. Novinku představuje čtyřdveřové Gran Coupé. Tento test je ale vyhrazen klasické dvoudveřové variantě.

Stejně jako nové verze řady 3 i kupé řady 4 v porovnání s předchozím trojkovým kupé vyrostlo. Dostalo komfortnější podvozek. Ubralo trochu ze své závodnické horlivosti. Atmosférické šestiválce většinou nahradily čtyřválce s turbem. Přesto je středně velké kupátko od BMW na špici z hlediska dynamiky většiny motorů i jízdních vlastností.

Kromě tradičního pohonu zadních kol existuje i spousta verzí, u nichž hrabou všechna čtyři kola.

Tradiční slabinu většiny vozů BMW představuje vysoká cena, kterou tady částečně nahrazuje bohatší standardní výbava než u vozů řady 3. I tak ale příplatkové položky včetně originálního příslušenství zvýšily cenu zkoušené verze o více než milión korun!

Kupátko od BMW osloví zejména dobře vydělávající muže všech věkových kategorií, kteří si chtějí jízdu užít a záleží jim na tom, jak je vnímá okolí.

BMW řady 4 Coupé se v Česku prodává od roku 2013, v roce 2017 prošlo drobnou modernizací.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus