Aktualizováno: 18.4.2018

Test BMW 4 Coupé

  • Sexy faktor: 4
  • Rodinný faktor: 0
  • Byznys faktor: 4
  • Fun faktor: 5
  • Offroad faktor: 0
  • Ženský faktor: 1
Testované motory: 420d xDrive AT, 428i AT

 
Pokud čekáte od nové řady 4 něco extra, pak asi budete trochu zklamáni. Jde o přímého nástupce kupé a kabrioletu odvozených od řady 3, které od trojky „utekly“ a osamostatnily se. Novinku představuje čtyřdveřové kupé GT. Tento test je ale vyhrazen klasické dvoudveřové variantě.

Stejně jako nové verze řady 3 i kupé řady 4 v porovnání s předchozím trojkovým kupé vyrostlo. Dostalo komfortnější podvozek. Ubralo trochu ze své závodnické horlivosti. Atmosférické šestiválce většinou nahradily čtyřválce s turbem. Přesto je středně velké kupátko od BMW na špici z hlediska dynamiky většiny motorů i jízdních vlastností.

Kromě tradičního pohonu zadních kol existuje i spousta verzí, u nichž hrabou všechna čtyři kola – a tu jsem testoval i já. Vzhledem k tomu, že panovala nejhlubší zima, nijak jsem se nezlobil...

Tradiční slabinu většiny vozů BMW představuje vysoká cena, kterou tady částečně nahrazuje bohatší standardní výbava než u vozů řady 3. I tak ale příplatkové položky zvýšily cenu zkoušené verze o více než půl milionu.

Kupátko od BMW osloví zejména dobře vydělávající muže všech věkových kategorií, kteří si chtějí jízdu užít a záleží jim na tom, jak je vnímá okolí.

BMW řady 4 Coupé se v Česku prodává od roku 2013.

Design

BMW 4 Coupé - pohled ¾ zepředu dopravaBMW 4 Coupé - pohled bok dopravaBMW 4 Coupé - pohled záď čistáBMW 4 Coupé - pohled ¾ zezadu dolevaBMW 4 Coupé - pohled příď čistá

 

Odlišit příď nebo záď kupé řady 4 od sedanu řady 3 dokáže jen skutečný fajnšmekr. Už proto, že podobně jako trojka nabízí i čtyřka různé příplatkové designové řady. Aby se to nepletlo, tak jsou právě čtyři: M sportovní paket, Sport Line, Modern Line a Luxury Line. Kromě vnitřní výbavy se od sebe liší i zvenčí, takže i dvě čtyřky vedle sebe mohou vypadat trochu jinak.

Námi testované auto disponovalo paketem Sport Line.

Test BMW 4 Coupé Test BMW 4 Coupé Tady si můžete prohlédnout BMW 4 Coupé s M sportovním paketem (vlevo) a Luxury Line. Fotky zvětšíte kliknutím na ně stejně jako všechny ostatní v testu.

Z boku naštěstí auto od trojky rozeznat lze – díky typické siluetě kupé s jediným párem dlouhých bezrámových dveří.

Vzhled auta snoubí dynamiku, eleganci a luxus, což jsou atributy, které najdeme i uvnitř kupátka.

Test BMW 4 Coupé Potěšilo mne, že se ani bezrámové dveře nestaly spouštěčem povrzávání, skřípání nebo jiných pazvuků.

Dojem z kvality jsem měl, jak už jsem u bavoráků zvyklý, prvotřídní. A to se BMW nebojí spousty tvrdých plastů, které ale parádně vypadají a jejich slícování nemá chybu. Je ale fakt, že třeba zabouchnutí dveří by mohlo být malinko tlumenější.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus