Aktualizováno: 4.11.2018

Test modernizovaného BMW 4 Cabrio

 

 
Kříženci kabrioletů a kupátek s pevnou skládací střechou místo klasických kabrioletů se střechou plátěnou sice vyšli po boomu na začátku tisíciletí zvlášť u lidových značek z módy, BMW se ale rozhodlo tuto kategorii i nadále zachovat.

Nástupce BMW 3 Cabrio se tak sice označuje číslicí 4, ale jinak používá stejnou koncepci, která je v našich končinách praktičtější než plátno.

BMW 4 Cabrio není autem pro sportovní řádění v zatáčkách a to ani se silnými benzinovými motory a pohonem zadních kol. Více než 200 kg navíc proti kupátku motoru dost přistřihuje křídla, také podvozek a řízení se vzdaly závodnické horlivosti ve prospěch komfortu a nekomplikované radosti z jízdy. Přesto zůstávají jízdní vlastnosti i parametry motorů v porovnání s konkurencí špičkové.

Kromě tradičního pohonu zadní nápravy existuje i několik verzí, u nichž hrabou všechna čtyři kola.

Tradiční slabinu většiny vozů BMW představuje vysoká cena, kterou tady částečně nahrazuje bohatší standardní výbava než u vozů řady 3. I tak ale příplatkové položky zvýšily cenu zkoušené verze téměř o více než šest set tisíc korun.

Kabriolet od BMW osloví zejména dobře vydělávající muže všech věkových kategorií, kteří se chtějí trochu předvádět. Na rozdíl od kupátka ale bude podle mě tvořit mnohem větší procento kupců něžnější pohlaví, kterému bude vyšší hmotností otupené ostří auta vyhovovat.

BMW 4 Cabrio se v Česku prodává od jara 2014, v roce 2017 prošlo drobnou modernizací.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus
  • Ford Mustang Convertible