Aktualizováno: 27.6.2016

Test modernizovaného BMW 3 Touring

  • Sexy faktor: 3
  • Rodinný faktor: 2
  • Byznys faktor: 5
  • Fun faktor: 4
  • Offroad faktor: 1
  • Ženský faktor: 2
 

 
Dynamika, úspornost, praktičnost, komfort, bezpečí - to jsou pozitiva kombíku od trojkové řady. Patří mezi univerzální auta nejen pro manažery a podnikatele, ale také finančně zajištěné páry, jednotlivce nebo menší rodiny. Snad jen jízdu terénem od něj přes možnost pohonu všech kol nečekejte.

Tradiční slabinu v porovnání s ostatními kombíky střední třídy představuje vyšší cena a relativně slabá standardní výbava. Malý je i objem zavazadlového prostoru, což ale částečně vynahrazuje řadou chytrých řešení.

Naopak nejvíc BMW řady 3 Touring vyniká parametry motorů a jízdními vlastnostmi.

Aktuální generace kombíku od trojkového bavoráku se na českém trhu nabízí od léta 2012, v roce 2015 prošla modernizací., která se týkala zejména motorů.

Design

BMW 3 Touring - pohled ¾ zepředu dopravaBMW 3 Touring - pohled bok dopravaBMW 3 Touring - pohled záď čistáBMW 3 Touring - pohled ¾ zezadu dolevaBMW 3 Touring - pohled příď čistá

 

Vzhled BMW 3 Touring snoubí dynamiku a eleganci, naopak hodně upozaďuje užitkovost. Jde o typický "sportwagon".

Test modernizovaného BMW 3 Touring Test modernizovaného BMW 3 Touring Facelift v roce 2015 se na vnějším vzhledu podepsal jen minimálně. Přesvědčit se můžete sami. Vlevo je testovaná verze Sport Line před modernizací, vpravo po ní. Fotky zvětšíte kliknutím na ně stejně jako všechny ostatní v testu.

Test modernizovaného BMW 3 Touring Mezi novinky patří LED světlomety, které patří ke standardu nejsilnějších verzí, nebo se dají pořídit za příplatek.

Podobně jako u sedanu a u verze před modernizací existuje základní provedení a čtyři příplatkové designové řady.

Testovali jsme Sport Line obohacený o řadu dalších příplatkových prvků, který můžete vidět na fotkách hned na začátku této kapitoly.

Test modernizovaného BMW 3 Touring Test modernizovaného BMW 3 Touring A tady jsou zleva designové řady M sportovní paket a Luxury Line. Od výbavové linie se odvíjí některé vizuální detaily nejen vně, ale i uvnitř vozu.

Přístrojová deska BMW řady 3 už trochu zastarala a modernizace s tím skoto nic neudělala, protože se tu skoro nic nezměnilo. Zároveň však z materiálů dýchá kvalita nenarušovaná vibracemi nebo pazvuky.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus