Aktualizováno: 30.8.2017

Test BMW 3 GT

 

 
Octavia od BMW - to je karosářská verze řady 3 označovaná jako Gran Turismo. Jde o pětidveřový liftback, který vnějšími a vnitřními rozměry výrazně převyšuje ostatní varianty BMW řady 3 i většinu konkurentů ve střední třídě.

Už aktuální generace sedanu řady 3 chce svým charakterem s větší mírou komfortu a menšího zaujetí závodnickou horlivostí oslovit širší spektrum zákazníků než dříve. Verze GT tento trend ještě zvýraznila a zaměřila se na praktičnost.

Výhodami BMW 3 GT v porovnání s konkurencí tak už nejsou pouze jízdní vlastnosti a parametry motorů nebo luxusně působící interiér, ale také místo na nohy nebo praktičnost zavazadlového prostoru.

Pokud nebudu "gétéčko" posuzovat z úhlu pravověrných ctitelů modrobílé vrtule, kteří ho pro jeho menší talent pro sportovní jízdu pomlouvají, kde mohou, pak mu můžu vytknout pouze tradiční nevýhodný poměr ceny a výbavy proti ostatním liftbackům střední třídy.

BMW 3 GT se v Česku prodává od jara 2013.

V roce 2017 byl vůz velmi lehce omlazen, na první pohled to ale vůbec není poznat, jen se drobně změnila optika předních a zadních světlometů, vůz má LED světlomety a v příplatkový navigační systém v kabině je ještě o kousek větší, než byl.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus
  • BMW 3 Sedan
  • BMW 3 Touring