Aktualizováno: 22.8.2015

Test BMW 2 Gran Tourer

  • Sexy faktor: 2
  • Rodinný faktor: 4
  • Byznys faktor: 4
  • Fun faktor: 3
  • Offroad faktor: 0
  • Ženský faktor: 1
Testované motory: 218d

 
BMW 2 Gran Tourer je prodlouženou verzí modelu Active Tourer, na rozdíl od něj nabízí až sedm míst k sezení. Stejně jako krátkou variantu ho řadíme do kategorie kompaktních MPV, tedy víceúčelových aut zejména pro rodinné využití. Po Active Toureru jde o druhé BMW s pohonem předních kol.

Už z toho důvodu nebo kvůli základním tříválcovým benzinovým i naftovým motorům má spousta pravověrných vyznavačů mnichovské značky ráda 2 Gran Tourer jak osinu v ponožce. Přesto tvrdím, že jde o čistokrevné BMW. I ze zavázanýma očima bych téměř okamžitě poznal, v autě jaké značky sedím. Mezi prodlouženými vozy MPV nižší střední třídy totiž nenajdete lépe jezdící automobil. Nechybí ani varianty s pohonem všech kol xDrive.

Vzhledem k tomu, že jde o vůz zejména pro rodiny, připadaly mi jízdní vlastnosti snad až příliš sportovní a klidně bych je částečně vyměnil za měkčí pérování. Jako další nevýhodu vidím vyšší ceny. Naopak potěší parametry většiny motorů.

BMW 2 Gran Tourer se na českém trhu prodává od jara roku 2015.

Design

BMW 2 Gran Tourer - pohled ¾ zepředu dopravaBMW 2 Gran Tourer - pohled bok dopravaBMW 2 Gran Tourer - pohled záď čistáBMW 2 Gran Tourer - pohled ¾ zezadu dolevaBMW 2 Gran Tourer - pohled příď čistá

 

Zvenčí i uvnitř je 2 Gran Tourer na první pohled typickým bavorákem. Protáhlá karoserie trochu zakrývá baculaté tvary typické pro kratší verzi, takže proporčně se mi Gran Tourer líbí víc než Active Tourer. Všechna ostatní auta od BMW mi ale připadají hezčí a to hlavně zepředu, kde má Gran Tourer trochu tupý výraz.

V porovnání s konkurenty BMW 2 Active Tourer rozhodně patří k těm nejdynamičtěji vyhlížejícím.

Testovaná verze se coby reprezentantka výbavové řady Luxury Line uvnitř chlubila příplatkovou přitažlivou, ale v rámci rodinného vozu velmi nepraktickou kombinací světlé kůže i některých plastů prokládanou černým klavírním lakem a tmavými měkčenými plasty. Celé to působí velmi luxusně.

Test BMW 2 Gran Tourer Test BMW 2 Gran Tourer Když už jsme u těch příplatkových výbavových stupňů, tak kromě testované verze Luxury Line existuje také Sport Line (vlevo), linie Advantage, kterou od základní verze poznáte zvenčí třeba podle mlhovek, nebo nejvíce dynamicky laděná M Sport (vpravo). Fotky zvětšíte kliknutím na ni stejně jako všechny ostatní v testu.

Auto je na kompaktní MPV slušně odhlučněné z hlediska aerodynamiky i testovaného naftového čtyřválce, hlučnější bylo od podvozku. Netrpělo žádnými příznaky horšího dílenského zpracování.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus