Aktualizováno: 27.7.2020

Test BMW 2 Gran Coupé

 

 
Potřebujete více stylu, ale stačí vám malé auto? BMW přidalo označen Gran Coupé i své dvojkové řadě. Výsledkem je zajímavý vůz za rozumné peníze, který nabízí slušnou porci luxusu i zábavy za volantem.

BMW 2 Gran Coupé je jednoduše řečeno sedan od hatchbacku BMW 1. Otázkou je, kdo potřebuje malý luxusní vůz této kategorie. Odpovědí pak relativní úspěch Mercedesu-Benz CLA, který ji už hezkých pár let okupuje. V Mnichově se rozhodli, že si uzmou také kousek koláče a výsledkem je toto docela pohledné auto.

Otázkou je, kdo je jeho cílovou skupinou. Vzhledem k velikosti to rozhodně nebudou rodiny. Spíš láká mladé jednotlivce a páry, které nemají tak hluboko do kapsy. Tomu odpovídá i velmi zvláštní nabídka motorů, ke které se dostaneme později. Nicméně, pokud toužíte po malém bavoráku s notnou dávkou stylu, je BMW 2 Gran Coupé to pravé ořechové.

V červenci 2020 jsme auto testovali v trochu bizarní kombinaci sportovního M paketu a úsporného naftového čtyřválce 220d, který je dostupný jen s automatickou převodovkou. Trochu jsme tápali, pro koho je právě tahle verze, ale budiž. Alespoň si na ni ukážeme všechny zajímavosti tohoto modelu.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus
  • Mercedes-Benz CLA