Aktualizováno: 29.11.2019

Test druhé generace Audi Q5

 

 
Nejdůležitější vlastnosti a filozofie Audi Q5 se mezigeneračně nezměnily, ale novinka se oblékla do mnohem modernějšího a sportovnějšího hávu. Navíc přinesla ještě více všestrannosti, kterou jsou velká auta kategorie SUV pověstná.

Pořád půjde o typický automobil úspěšných podnikatelů nebo spíše jejich manželek. Středně velký vůz kategorie SUV dokáže být stejně přesvědčivý na hladké dálnici jako na hrbolaté zasněžené polní cestě. Testovaná verze se vzduchovým pérováním a možností nastavení světlé výšky se neztratila ani v těžším terénu. Víceúčelový vůz umí přes týden výborně reprezentovat při objíždění schůzek a o víkendu odvézt celou rodinu třeba na lyže.

Výhody Audi Q5 vůči konkurenci se shodují s ostatními vozy značky: výborné jízdní vlastnosti, parametry většiny motorů a interiér snoubící modernu, luxus a kvalitu.

Totéž platí o nevýhodách, mezi nimiž vyčnívá vysoká cena spojená s nepříliš bohatou základní výbavou. Například testovaný vůz oplýval příplatkovými prvky za více než šest set tisíc korun a jeho cena se vyšplhala ke dvěma milionům.

Většina variant Audi Q5 disponuje stálým pohonem všech kol quattro. Existuje i verze pouze s pohonem předních kol, kterou jsem však zatím nezkoušel.

Vrcholem je model SQ5 s třílitrovým benzinovým šestiválcem, který jsme zkoušeli v prosinci roku 2017. O dva roky později, tedy v listopadu 2019 jsme pak jezdili s jeho dieselovým následovníkem, Audi SQ5 vybaveným vznětovým šestiválcem.

Audi Q5 druhé generace se na českém trhu prodává od začátku roku 2017. Dováží se z Mexika.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus