Aktualizováno: 29.7.2019

Test Audi e-tron

 

 
Audi e-tron je prvním SUV na baterky německé automobilky. Je to především průkopník, jenž předvádí zajímavé moderní technologie, ale trápí ho i určité porodní bolesti. I tak ale stojí za pozornost.

Dlouhou dobu neměla kalifornská Tesla konkurenci, teď se začíná zvedat odpor evropských značek. Po crossoveru Jaguar I-Pace přijíždí další počin v podobě Audi e-tron, kterou jsme testovali v létě 2019 na českých silnicích. Dalším modelem je pak ještě její konkurent Mercedes-Benz EQC. Nic jiného na trhu nenajdete.

Elektromobil je stále okrajovou záležitostí trhu s auty i s příchodem e-tronu se nic nezmění. Nejen kvůli astronomické základní ceně a dalším částkám za příplatky, ale i dojezdu, který nás během testu příliš nenadchl. Dočtete se o tom v dalších kapitolách.

Pro koho je? Jedině pro technologické nadšence, bohaté rodiny s garáží a přístupem k nabíjení nejen doma, ale i v práci a v okolí tras, po kterých budou cestovat. Audi jsme testovali ale i s jedním zajímavým prvkem – virtuálními zpětnými zrcátky.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus